Koszyce: Ćwierćfinał nie dla Kapasia i Koniusza

« powrót | Data publikacji: 12-06-2014 10:21

Błażej Koniusz i Andriej Kapaś odpadli w 2. rundzie singlowych zmagań w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Koszycach. Do ćwierćfinału debla awansował z kolei Mateusz Kowalczyk.

Błażej Koniusz w środę dwukrotnie pojawił się na koszyckim korcie, by rywalizować o rankingowe punkty w imprezie Challenger Tour. Najpierw nasz rodak dokończył przerwany przez opady deszczu mecz z rozstawionym z ósemką, Amerykaninem Waynem Odesnikiem. Polak niespodziewanie po trzysetowym boju pokonał reprezentanta Stanów Zjednoczonych 4-6 6-4 6-4. Dla Koniusza było to pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi Challenger. Po regulaminowej przerwie Błażej stoczył wyrównany bój o ćwierćfinał z Bośniakiem Aldinem Setkiciem. Mimo ambitnej postawy, nasz rodak musiał uznać wyższość tenisisty z Półwyspu Bałkańskiego. Ostatecznie Setkić wygrał spotkanie 2. rundy w stosunku 7-5 3-6 6-4.

Do ćwierćfinału singla nie zdołał awansować również Andriej Kapaś. Reprezentant naszego kraju przegrał spotkanie 2. fazy zawodów z rozstawionym z numerem 2. Argentyńczykiem Facundo Arguello. 117. aktualnie tenisista globu okazał się lepszy od Kapasia w kluczowych momentach pojedynku. W premierowym secie Polak prowadził w tie-breaku 4-1, ale nie zdołał wypracowanej przewagi utrzymać. Ostatecznie singlista z Ameryki Południowej pokonał Kapasia 7-6 (6) 6-3.

Jedyne zwycięstwo z naszych reprezentantów odniósł w środę Mateusz Kowalczyk. Polak wspólnie z Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem zostali w imprezie rozstawieni z numerem pierwszym. Na początek zmagań bez żadnych problemów poradzili sobie z deblem czesko-japońskim, Michal Konecny/Yoshihito Nishioka 6-1 6-2. W 1/4 finału Kowalczyk i jego partner zmierzą się z Frankiem Danceviciem i Borisem Paszańskim.