Kort tenisowy czy... boisko piłkarskie?

« powrót | Data publikacji: 03-04-2015 16:39

Odkąd Simona Halep zaczęła osiągać spore sukcesy i liczyć się w rozgrywkach kobiecych, zyskała ogromną popularność nie tylko w swoim kraju, ale również na całym świecie. Niemal na każdym turnieju Rumunkę żywo dopingują jej rodacy, którzy momentami są... po prosu za głośni.

 

 

W samym kibicowaniu nie ma przecież nic złego, jednak trzeba dostosować sposób, w jaki to robimy, do warunków i reguł, jakimi rządzi się dana dyscyplina sportowa. O ile na piłkarskich boiskach krzyczenie niemal cały mecz nie jest niczym nadzwyczajnym, to na korcie budzi sporo kontrowersji. Tenisiści potrzebują bowiem ciszy i całkowitego spokoju podczas rozgrywania wymiany, aby móc w pełni skupić się na kolejnej nadlatującej piłce i wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Kiedy jednak na trybunach zasiadają głośni kibice, gotowi żywo "bawić" się całe spotkanie, z pewnością ucierpi na tym nie tylko gracz, ale i całe widowisko. W piątek miała okazję przekonać się o tym Serena Williams.

 

Spora grupa rumuńskich kibiców, która jeździ po całym świecie za Simoną Halep, jest znana ze swojego głośnego zachowania. Fani skandują imię swojej ulubienicy między każdą pojedynczą piłką, a momentami nawet przeszkadzają w wymianach lub żywo reagują na popsuty pierwszy serwis przez rywalkę. W piątkowym półfinale turnieju w Miami Serena Williams niewiele mogła zdziałać. Amerykanka nie jeden raz prosiła sędziego stołkowego o reakcję, jednak chwilę po upomnieniu kibice z rumuńskimi flagami znów wrócili do swojej zabawy. Co ciekawe, nawet Halep w trakcie spotkania zwróciła się do arbitra o pomoc w tej sprawie i ten w imieniu Sereny i Simony porosił o ciszę tę część publiki. Miało to miejsce w kulminacyjnym momencie meczu przy stanie 5-5 w trzecim secie.

 

Oglądając ten pojedynek miałam momentami wrażenie, że jestem nie na korcie tenisowym, ale na wielkim stadionie piłkarskim. Warto również podkreślić, że Serena nie była jedyną zawodniczką, która prosiła sędziego o reakcję w tej sprawie. Coraz więcej zawodniczek narzeka na uciążliwych fanów Rumunki. Czy władze WTA nie powinny rozwiązań jakoś tego problemu i pozwolić tenisistkom w spokoju i ciszy rozgrywać kolejne wymiany?

 

KK

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklamaSponsor portalu: FEBAR - Wynajem Namiotów imprezowych

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
18.08-24.08

Moselle Open

Metz, France

17.09-17.09

Davis Cup

Różne lokalizacje

18.09-24.09

St. Petersburg Open

St. Petersburg, Russia

25.09-01.10

Shenzhen Open

Shenzhen, China

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
09.10-15.10

Tianjin Open

Tianjin, China

09.10-15.10

Prudential Hong Kong Tennis Open

Hong Kong, Sar

11.10-17.10

Japan Women's Open Tennis

Tokyo, Japan

16.10-21.10

BGL BNP Paribas Luxembourg Open

Luxembourg

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X