Konsekwencje seksafery z udziałem Hewitta

« powrót | Data publikacji: 16-11-2012 16:12

Jedna z legend australijskiego i południowoafrykańskeigo tenisa, Bob Hewitt został wykluczony z International Tennis Hall of Fame. Decyzja ta ma związek z zarzutami, które ciążą na 72-latku, który rzekomo jako trener molestował seksualnie swoje podopieczne.

 

Szef Hall of Fame, Mark Stenning poinformował w środę prasę, iż komitet zdecydował o zawieszeniu wielokrotnego triumfatora imprez wielkoszlemowych jako członka zasłużonej społeczności. Stenning przyznał, że przeprowadzone zostało zewnętrzne dochodzenie, które wskazało na wiele niegodnych zachowań ze strony Hewitta.

 

Jak do tej pory nikt nie został wykluczony z Hall of Fame, jednak Stenning zaznaczył, że jeżeli doniesienia potwierdzą się, a Hewitt zostanie skazany przez sąd, takie wyjście jest brane pod uwagę. Szef organizacji dodał również, że Hewitt został wykluczony z osobistości, które mogą pochwalić się swoją obecnością na stronie internetowej stowarzyszenia.

 

- Jego spuścizna w Hall of Fame przestaje istnieć - przyznał.

 

Autorem niezależnego śledztwa z ramienia Hall of Fame został prawnik organizacji, Michael Connolly. - Dotarliśmy do tylu ofiar Hewitta, ilu mogliśmy. Rozmawialiśmy z nimi, jak i z ich rodzinami. Staraliśmy się zaczerpnąć jak najbardziej wiarygodnych źródeł - powiedział Connolly.

 

Jedną z osób, które zostały skrzywdzone przez wyśmienitego niegdyś tenisistę jest Heather Conner, która zgodziła się na ujawnianie swojej tożsamości, utrzymując, że została zmuszona do czynności seksualnych w wieku 15 lat, w okolicach jednej ze szkół w Massachusetts.

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X