Konferencja prasowa przed meczem Polska-Chorwacja

« powrót | Data publikacji: 01-04-2014 20:29

Już w najbliższy piątek Polacy staną do walki o awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Davisa. Biało-Czerwoni zmierzą się na warszawskim Torwarze z reprezentantami Chorwacji. Obie drużyny znajdują się kolejno na 18. - Chorwacja i 19. - Polska miejscu w rankingu PD.

 

1 kwietnia w stolicy odbyła się konferencja prasowa w której udział wzieli wszyscy przedstawiciele obu drużyn. Najwięcej do powiedzenia miał lider naszej drużyny, Jerzy Janowicz, który zabrał głos tuż po kapitanie zespołu, Radku Szymaniku.

 

Radosław Szymanik:


Nie wiem czy z braku Ivana Dodiga w składzie Chorwatów można mówić, że jesteśmy faworytami. Na pewno na papierze mamy lepsze rankingi, ale one na korcie nie grają. Wszyscy zawodnicy, którzy są tutaj, są zdrowi i w pełni gotowi do gry. Dlatego uważam, że jesteśmy faworytem.

 

Jerzy Janowicz:


Na takiej nawierzchni grałem dotychczas tylko raz, więc zbyt dużo nie mogę o niej powiedzieć. Na pewno jest dość szybka. No i piłki też są takie, jakie chcieliśmy - są twarde i ciężkie. Można nimi śmiało grać agresywnie. Na razie po swoim pierwszym treningu tutaj mogę powiedzieć, że kort nam odpowiada.

 

Z Marinem Cilicem już raz grałem, to było w Paryżu, w hali Bercy w 2012 roku, no i wygrałem wtedy. To było w sumie dawno temu, ale wiem jak gra i jak jest jego styl. Będzie mnie trzymał cały czas w korcie i przebijał jak najwięcej piłek. Dlatego wybraliśmy taki szybki kort. Natomiast o tym juniorze nie wiem zbyt wiele, ale pewnie będę mu musiał po prostu narzucić swój styl gry od początku. Dość szybko wróciłem do kraju ze Stanów Zjednoczonych i w zeszły wtorek zacząłem się już przygotowywać do tego meczu w hali, na twardym korcie. Jestem zdrowy i myślę, że wszystko powinno być dobrze.

 

Zelijko Krajan - kapitan reprezentacji Chorwacji:

 

Nieprzypadkowo powołałem taki skład, a nie inny, bo mam konkretny zamysł taktyczny. Wiadomo, że wytypowałem do debla Mate Pavica i Marina Draganję, bo dobrze się znają i grają ze sobą razem od prawie roku. Jednak przed nami cztery dni treningów, podczas których wiele się może jeszcze zdarzyć. Nie można więc nic zakładać na pewno, przynajmniej na obecną chwilę. Jeśli nic nieprzewidzianego nie nastąpi, to pewnie w sobotę wyjdą na kort właśnie oni, bo ich dobre wyniki z ostatnich miesięcy robią wrażenie.

 

Marin Cilic:

 

Nawierzchnia jest dość szybka, szybsza niże zazwyczaj w Tourze. A piłki są ciężkie i raczej nisko się odbijają. To znaczy, że raczej nie będzie długich wymian. Raczej gra zapowiada się mocna i szybka, szczególnie w meczu moim z Jerzym Janowiczem. Myślę, że kluczowa będzie dyspozycja serwisowa tego dnia.

 

Przypomnijmy, iż Polacy wystąpią na warszawskim Torwarze w składzie: Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski. Chorwacki zespół będą tworzyli natomiast: Marin Cilic, Mate Pavic, Marin Draganja i Borna Coric.

 

Całość wypowiedzi znajdziecie tutaj

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X