Kazań: Krecz Przysiężnego na starcie zawodów

« powrót | Data publikacji: 12-08-2013 17:08

Michał Przysiężny wyjątkowo niekorzystnie rozpoczął swoje zmagania w rosyjskim challengerze Kazan Summer Open. W pierwszej rundzie imprezy Polak, rozstawiony z numerem drugim zmierzył się z tzw. lucky looserem gospodarzy – Denisem Macukiewiczem – ale przy wyniku 2-6 0-3 przerwał pojedynek z kłopotów zdrowotnych.

Pierwotnie rywalem Ołówka miał być Meksykanin Miguel Angel Reyes-Varela, ale w ostatniej chwili wycofał się z turnieju, a jego miejsce zajął „szczęśliwy przegrany” eliminacji – Macukiewicz.

Obaj panowie rywalizowali ze sobą przez zaledwie 48 minut. W tym czasie Rosjanin przełamał Przysiężnego cztery razy i zapisał na swoim koncie aż 63% punktów. Polak zrezygnował z gry w czwartym gemie drugiego seta przy wyniku 15-40.

Ołówek planowo ma wystąpić jeszcze w Kazaniu w deblowej fazie turnieju wraz z Czechem Michalem Koncenym. Zostali oni rozstawieni z numerem czwartym, a na starcie zawodów zmierzą się ze Słowakiem Ivo Klecem i Estończykiem Jurgenem Zoppem, o ile oczywiście pozwoli na to zdrowie naszego reprezentanta.