Katowice: Wymęczone zwycięstwo Cornet

« powrót | Data publikacji: 10-04-2014 19:43

Alize Cornet potrzebowała aż 2 i pół godziny aby awansować do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Katowice Open. Francuzka pokonała kwalifikantkę Kristinę Kucovą 6-3 4-6 6-3.

Cornet, która jest obecnie notowana na 22. miejscu, została rozstawiona w Katowicach z nr 4. Regularnie grająca Francuzka w meczu otwarcia pokonała Serbkę Vesnę Dolonc 6-3 6-2. Pojedynek drugiej rundy przeciwko kwalifikantce Kristinie Kucovej był zdecydowanie bardziej wymagający, a reprezentantka Trójkolorowych odniosła sukces dopiero po 2 i pół godzinie rywalizacji.

W premierowej odsłonie faworytka spotkania zupełnie niespodziewanie przegrywała już 0:3 i 15:40. Francuzce udało się jednak odłamać rywalkę, a nieco później obronić aż cztery break-pointy przy własnej zagrywce i doprowadzić do rezultatu 2-3. Cornet poszła za ciosem i rozstrzygnęła po swojej myśli również cztery kolejne gemy, a w konsekwencji całego seta 6-3.

Druga odsłonę również lepiej rozpoczęła 4. rozstawiona, która najpierw odskoczyła na 2-0, a później na 3-1. Zupełnie niespodziewanie Cornet przegrała cztery kolejne gemy i była o krok od porażki w tej partii (3-5). Alize udało się co prawda odrobić stratę w ostatnim momencie, ale na nic się to zdało, bowiem przy wyniku 4-5 nie zdołała utrzymać własnej zagrywki i pozwoliła słowackiej kwalifikantce na wyrównanie rezultatu spotkania.

W trzecim secie aż do stanu 3-3 nie doszło do przełamania, choć zarówno jedna jak i druga miały ku temu mnóstwo okazji. W samej końcówce lepiej zaprezentowała się Cornet, która wygrała trzy ostatnie gemy i awansowała do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Katowice Open, w którym zagra z Czeszką Klarą Koukalovą.