Katowice: Wygrana Cornet, Francuzka zagra z Radwańską

« powrót | Data publikacji: 11-04-2014 17:32

Alize Cornet musiała się dzisiaj sporo napracować aby awansować do półfinału turnieju BNP Paribas Katowice Open. Francuzka pokonała Czeszkę Klarę Koukalovą 6-2 0-6 6-2.

Cornet w tym sezonie osiągnęła m.in. trzecią rundę Australian Open, w której lepiej od niej zaprezentowała się Maria Szarapowa, oraz półfinał w Paryżu, w którym wyeliminowała ją Sara Errani. Nieco później doszła do finału w Dubaju, pokonując po drodze najlepszą obecnie tenisistkę świata, Serenę Williams. Tuż przed katowicką imprezą zapisała na swoim koncie również czwartą rundę w Indian Wells oraz trzecią w Miami.

Francuzka, która jest notowana obecnie na 22. miejscu, została rozstawiona w Katowicach z nr 4. Cornet rozpoczęła zmagania singlowe bardzo udanie, oddając cztery gemy Serbce Vesnie Dolonc (6-2 6-2). W drugiej rundzie reprezentantka Trójkolorowych napotkała niespodziewane kłopoty i dopiero po trzysetowej walce pokonała kwalifikantkę Kristinę Kucovą (6-3 4-6 6-3). Ćwierćfinałowe spotkanie przeciwko, rozstawionej z nr 5., Klarze Koukalovej również okazało się bardzo wymagające.

Francuzka znakomicie rozpoczęła pierwszą część meczu i z przewagą aż podwójnego przełamania objęła prowadzenie 4-0. W siódmym gemie pojawiły się pierwsze piłki setowe dla Cornet, jednak 4. rozstawiona nie wykorzystała ani jednej z trzech okazji i na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 5-2. Kilka minut później reprezentantka Trójkolorowych ponownie wypracowała sobie szanse na skończenie partii, jednak Koukalova broniła jedną okazje za drugą. Francuzka dopiero przy dziewiątej ważnej piłce zamknęła pierwszą odsłonę (6-2).

W drugim secie Francuzka nie miała w sumie nic do powiedzenia i wygrała tylko 13 z 39 rozegranych piłek. Cornet popełniała wówczas dużo prostych błędów i nie była w stanie zapisać na swoim koncie ani jednego gema (0-6).

W trzecim secie oglądaliśmy dosłowną powtórkę pierwszej odsłony, bowiem Alize błyskawicznie objeła prowadzenie 4-0, notując po drodze dwa przełamania. Czeszka po udanym drugim secie zupełnie nie umiała wejść w uderzenie i dużo prostych zagrań posyłała w połowę siatki. Klara próbowała jeszcze odrobić straty do Alize, jednak za każdym razem kiedy odbierała jej podanie, ta odwdzięczała się tym samym. Po serii przełamań Cornet wygrała decydującą odsłonę 6-2.

W półfinale turnieju BNP Paribas Katowice Open Francuzka zagra z najwyżej rozstawioną zawodniczką, Agnieszką Radwańską.