Katowice: Wspaniały mecz i ćwierćfinał Radwańskiej!

« powrót | Data publikacji: 10-04-2014 16:53

Agnieszka Radwańska i Francesca Schiavone zafundowały oglądającym dawkę bardzo dobrego tenisa w drugiej rundzie turnieju BNP Paribas Katowice Open. Zwycięsko z czwartkowego starcia wyszła reprezentantka Polski, która pokonała swoją starszą rywalkę 6-4 6-3.

Starsza z sióstr Radwańskich występuje w polskim turnieju pierwszy raz od siedmiu lat. Trzecia zawodniczka kobiecego rankingu została rozstawiona w katowickiej imprezie z najwyższym numerem. Polka w meczu otwarcia pokonała ofensywnie grającą Czeszkę Kristinę Pliskovą i wywalczyła sobie prawo do występu w drugiej rundzie.

W walce o ćwierćfinał turnieju BNP Paribas Katowice Open spotkała się z Włoszką Francescą Schiavone, która w 2010 roku wygrała wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W tym sezonie jednak 33-letnia tenisistka prezentuje się słabo, bowiem udało jej się rozstrzygnąć po swojej myśli zaledwie jedno spotkanie.

Już w pierwszym gemie czwartkowego spotkania gra na korcie była naprawdę wyrównana, a obie tenisistki nawzajem próbowały przechytrzyć się niecodziennymi rozwiązaniami. Ostatecznie po rozegraniu piętnastu piłek i obronie break-pointa Schiavone zapisała na swoim koncie premierowego gema. Agnieszka nieco szybciej poradziła sobie z własną zagrywką i przy wyniku 40:15 posłała na drugą stronę asa (1-1). Naszej reprezentantce trudno było zagrozić Francesce przy jej podaniu i cay czas musiała gonić rywalkę (2-3). Pierwsze problemy Polki pojawiły się już kilka minut później. Agnieszka pozwoliła rywalce na dwa break-pointy i choć obroniła pierwszą ważną piłkę dobrym serwisem, to przy drugiej mogła tylko odprowadzić wzrokiem mocne zagranie Włoszki do narożnika bekhendowego (2-4). Nasza reprezentantka w mgnieniu oka doprowadziła do stanu 40:15 przy podaniu Schiavone, popisując się niesamowitym odegraniem przy siatce i po wykorzystaniu drugiej break- pointowej okazji odrobiła wszystkie straty (3-4). Krakowianka wybrnęła z kolejnych kłopotów, wygrywając pięć piłek od stanu 0:30, dzięki czemu wyrównała na 4-4. Po wspaniałym dziewiątym gemie, przypominającym trochę najlepsze pokazówki, Agnieszka zdołała za trzecią szansą przełamać triumfatorkę Rolanda Garrosa 2010, popisując się na koniec minięciem biegnącej do siatki rywalki (5-4). Starsza z krakowskich sióstr nie miała problemów z zamknięciem premierowej odsłony i po 54 minutach wygrała 6-4.

Francesca rozpoczęła drugą odsłonę z równym zaangażowaniem i motywacją co pierwszą i po grze na przewagi udało jej się zapisać na swoim koncie premierowego gema. W kolejnych odsłonach seta zdecydowanie lepiej prezentowała się jednak Agnieszka, która nie tylko odebrała podanie Włoszce, ale w mgnieniu oka wygrała również swój serwis, odskakując rywalce na 3-1. Polka miała nawet trzy szanse na jeszcze większe prowadzenie, jednak Schiavone uciekła spod przysłowiowej "kosy" i wygrała własny serwis (3-2). Reprezentantka Italii postraszyła nieco Radwańską przy jej podaniu, jednak przy break-poincie chybiła minimalnie w siatkę (4-2). Kibice zgromadzeni w katowickim "Spodku" co po chwila oklaskiwali wspaniały zagrania obu tenisistek, które śmiało mogą być brane pod uwagę w zestawieniu najlepszych akcji miesiąca. Nasza reprezentantka cały czas pewnie utrzymywała własne podania i pewnie zmierzała po ćwierćfinał katowickiej imprezy (5-3). W samej końcówce Włoszka wyraźnie opadła z sił i nie zdołała obronić już własnej zagrywki. Po nieco ponad 100 minutach rywalizacji Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału, w którym zagra albo z Chorwatką Mirjaną Lucic Baroni, albo z Austriaczką Yvonne Meusburger.