Katowice: Vinci pierwszą półfinalistką

« powrót | Data publikacji: 12-04-2013 14:31

Roberta Vinci jako pierwsza awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Katowice Open. Włoszka wygrała z Czeszką Karoliną Pliskovą 6-1  6-0. Jej kolejną przeciwniczką będzie Annika Beck albo Maria Elena Camerin.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Roberta Vinci zajmuje obecnie 13. miejsce w rankingu WTA, natomiast Karolina Pliskova jest notowana na 81. pozycji.

21-letnia Czeszka dobrze rozpoczęła premierową odsłonę, wygrywając swoje podanie ze stratą dwóch punktów (1-0). Włoszka także nie miała problemów przy własnym serwisie i wyrównała na 1-1. Turniejowa „dwójka” szachowała niżej notowaną rywalkę kombinacyjną grą i często kończyła akcje przy siatce, co dało jej pierwsze przełamanie w tym spotkaniu (2-1). Pliskova popełniała dzisiaj zdecydowanie za dużo błędów i w piątym gemie po raz kolejny straciła podanie (1-4). Vinci przez cały czas zaskakiwała Czeszkę technicznymi zagraniami, oraz bardzo dobrze serwowała (5-1). W siódmym gemie, za trzecią szansę, odebrała serwis Karolinie i po 23 minutach triumfowała w  pierwszym secie 6-1.

Włoszka otworzyła drugą część meczu od wygranego podania „na sucho” i objęła prowadzenie 1-0. Po długim gemie, z szansami dla jednej i drugiej, Vinci udało się odebrać serwis 21-latce  z Czech i odskoczyć na 2-0. Chwilę później obroniła aż pięć break pointów i zrobiło się już 3-0. Pliskova wyraźnie nie radziła sobie z kombinacyjną grą Włoszki i w czwartym gemie po raz drugi straciła podanie. Jak do tej pory Karolina nie zanotowała jeszcze punktu przy swoim nazwisku (0-4). Chwilę później wyraźnie zrezygnowana reprezentantka Czech zepsuła bardzo prostego smecza (0-5). Rozpędzona Roberta zdobyła kolejnego breaka przy podaniu rywalki, dzięki czemu triumfowała w całym spotkaniu 6-1  6-0 po nieco ponad godzinie gry.