Katowice: Kvitova w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 11-04-2013 22:56

Petra Kvitova jako ostatnia zameldowała się w najlepszej ósemce turnieju BNP Paribas Katowice Open. Leworęczna Czeszka wygrała z reprezentantką Luksemburga Mandy Minellą 7-5 6-2. Jej kolejną przeciwniczką będzie Chorwatka Petra Martic.

Obie tenisistki wcześniej spotkały się tylko jeden raz, w 2011 roku podczas turnieju w Tokio. Wówczas Kvitova wygrała 6-2  6-3. Czeszka zajmuje obecnie 8. miejsce w rankingu WTA, natomiast jej rywalka jest notowana na 98. pozycji.

Turniejowa „jedynka” nie najlepiej rozpoczęła premierową odsłonę i już w drugim gemie straciła swoje podanie (0-2). Czeszka popełniała bardzo dużo niewymuszonych błędów, posyłając piłki daleko w aut (0-3). Triumfatorka Wimbledonu 2011 wyraźnie podrażniona ostatnimi wydarzeniami na korcie, wygrała swojego gema z utratą jednej piłki i zapisała pierwszy punkt przy swoim nazwisku (1-3). Reprezentantka Luksemburga nie zwalniała tempa i bardzo dobrze serwowała, zmuszając Kvitovą do błędów (4-1). Czeszce udało się odrobić dystans do rywalki już w siódmym gemie, po zagraniu Minelli w siatkę (3-4). Chwilę później musiała bronić dwóch break pointów, jednak posłała na drugą stronę potężne serwisy i wyrównała stan tego seta na 4-4. W dwóch kolejnych gemach obie nawzajem odbierały sobie podania i na tablicy wyników był remis 5-5. Decydującym momentem seta był jedenasty gem, w którym Czeszka przełamała Mandy i dwunasty, w którym wygrała swój serwis i całego seta 7-5.

Kvitova odebrała podanie reprezentantce Luksemburga już w pierwszym gemie drugiej części bitwy i po wygraniu także swojego serwisu odskoczyła na 2-0. Po bardzo długim trzecim gemie z szansami dla jednej i drugiej, Minelli udało się zapisać premierowy punkt przy swoim nazwisku. Przy podaniu Czeszki doprowadziła co prawda do stanu równowagi, jednak światowa „ósemka” przez cały czas kontrolowała sytuację (3-1). W siódmym gemie Kvitova dołożyła jeszcze jednego breaka, a po chwili wygrała także swoje podanie i całe trwające prawie 90 minut spotkanie 7-5  6-2.