Katowice: Cornet poza turniejem!

« powrót | Data publikacji: 09-04-2013 14:22

Po wczorajszej porażce Laury Robson, dzisiaj także byliśmy świadkami niemałej sensacji. Rozstawiona z nr 5. Francuzka Alize Cornet już w pierwszej rundzie przegrała z czeską kwalifikantką Anną Schmiedlovą 3-6  0-6. 18-letnia tenisistka w kolejnym spotkaniu zagra z Chorwatką Petrą Martic.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Alize Cornet zajmuje obecnie 33. miejsce w rankingu WTA, natomiast Anna Schmiedlova jest notowana na 186. pozycji.

Schmiedlova za piątą szansą wygrała swoje podanie i objęła prowadzenie w tym spotkaniu 1-0. Chwilę później odebrała serwis Cornet i powiększyła swoją przewagę (2-0). Francuska popełniała dzisiaj zbyt wiele błędów i jak na razie nie zanotowała jeszcze ani jednego punktu przy swoim nazwisku (0-3). W kolejnym gemie z niemałymi problemami udało jej się wygrać własny serwis i zmniejszyć nieco stratę do czeskiej kwalifikantki (1-3). Przy podaniu Schmiedlovej jednak po raz kolejny nie miała zbyt wiele do powiedzenia, zdobywając tylko dwa punkty (1-4). Przy swoim podaniu grała już zdecydowanie pewniej, co dało jej kolejnego gema w tym spotkaniu (2-4). Czeska tenisistka ani myślała oddać cennej przewagi i zapisała kolejny punkt przy swoim nazwisku (5-2). Już do końca tej odsłony pilnowała własnego podania i po 42 minutach wygrała 6-3.

Po bardzo długim gemie za szóstą szansą 18-latka z Czech przełamała Cornet i objęła prowadzenie 1-0. Po błędzie Francuzki z forehandu, odskoczyła na 2-0. Gra 23-latki z Nieci zupełnie się rozsypała, bowiem po raz drugi w tym secie straciła podanie, zdobywając dwa punkty (0-3). Schmiedlova wygrała także własny serwis i miała już przewagę 4-0. Alize chyba już zupełnie utraciła wiarę w zwycięstwo, bowiem w piątym gemie, popełniła aż trzy niewymuszone błędy (0-5). Czeska kwalifikanta swoim podaniem zakończyła całe, trwające 80 minut, spotkanie 6-3  6-0.