Katowice: Suarez Navarro i Beck w drugiej rundzie

« powrót | Data publikacji: 07-04-2014 19:44

Hiszpanka Carla Suarez Navarro i Niemka Annika Beck bez większych problemów awansowały do drugiej rundy turnieju BNP Paribas Katowice Open. Obie tenisistki nie straciły seta w swoich premierowych występach.

Suarez Navarro, która została rozstawiona z nr 3., w pierwszej rundzie skrzyżowała rakietę z Belgijką Alison Van Uytvanck, która jest notowana obecnie dopiero na 86. miejscu.

W premierowej odsłonie aż do stanu 2-2 obie pewnie utrzymywały swoje podania i nie pojawiła się ani jedna szansa break-pointowa. Co ciekawe, jako pierwsza przewagę przełamania uzyskała mniej znana tenisistka z Belgii i objęła prowadzenie 3-2. Faworytka spotkania szybko jednak zniwelowała straty i zaraz to ona była z przodu (4-3). Decydującym momentem tej odsłony okazał się gem dziesiąty, w którym Van Uytvanck pomimo szansy na wyrównanie ostatecznie nie zdołała obronić swojego serwisu i to Carla wygrała 6-4.

W drugiej odsłonie Hiszpanka grała jeszcze płynniej i regularniej, dzięki czemu w mgnieniu oka odskoczyła na 4-0 z przewagą podwójnego przełamania. Belgijka miała aż sześć szans aby zdobyć honorowego gema, jednak ostatecznie to Hiszpanka powiększyła zdobycz punktową (5-0). Carla wykorzystała trzecią piłkę meczową przy własnej zagrywce i po 70 minutach awansowała do drugiej rundy, w której zagra albo z Belgijką Yaniną Wickmayer, albo z Rumunką Alexandrą Cadantu.

Absolutnie żadnych problemów z awansem do drugiej rundy nie miała Annika Beck. Niemka, która jest notowana obecnie na 44. miejscu, potrzebowała nieco ponad godzinę aby pokonać swoją rodaczkę Monę Barthel.

Barthel od początku spotkania grała bardzo chimerycznie, popełniając mnóstwo prostych błędów. W mgnieniu oka Beck objęła aż czteropunktowe prowadzenie i wcale nie musiała się przy tym wiele nabiegać. Mona zdołała wygrać w tym secie zaledwie jednego gema przy własny podaniu i po 28 minutach to wyżej notowana z Niemek triumfowała w premierowej odsłonie.

W drugiej partii Beck ponownie odskoczyła rywalce, tym razem na 4-1. W samej końcówce Barthel zdołała nieco podreperować swoją zdobycz punktową, wygrywając trzy gemy i doprowadzając do rezultatu 4-5. Ostatecznie Annika wykorzystała jednak czwartą piłkę meczową i awansowała do drugiej rundy, w której zagra albo z Magdą Linette, albo z Klarą Koukalovą.