Katowice: Awans Kvitovej, porażka Lisicki

« powrót | Data publikacji: 10-04-2013 15:55

Rozstawiona z nr 1. Czeszka Petra Kvitova, bez większych problemów awansowała do najlepszej szesnastki turnieju BNP Paribas Katowice Open, pokonując w pierwszej rundzie Japonkę Misaki Doi 6-4  6-4 . Jej kolejną przeciwniczką będzie reprezentantka Luksemburga Mandy Minella.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Petra Kvitova zajmuje obecnie 8. miejsce w rankingu WTA, natomiast jej rywalka jest notowana na 88. pozycji. Warto wspomnieć o tym, że obie zawodniczki są leworęczne.

Tenisistki coraz częściej stosują zagranie taktyczne, wybierając odbiór, po wygraniu losowania. Dzisiaj także Kvitova, zdecydowała się serwować jako druga.

Czeszka popełniła serię błędów przy serwisie Japonki, posyłając piłki w połowę siatki (0-1). W swoim gemie nie miała jednak większych problemów i na tablicy był wynik 1-1. Do tej pory obie panie pewnie wygrywały swoje podania, nie dając szansy rywalce na przełamanie (1-2). Pierwsze problemy pojawiły się chwilę później, przy serwisie 23-latki z Bilovca, jednak leworęczna Czeszka posłała na drugą stronę mocne i precyzyjne podania, nie dając szansy Japonce na podwyższenie wyniku (2-2). Do przełamania doszła już jednak w kolejnym gemie, kiedy to ósma tenisistka świata, wypracowała sobie dwa break pointy i za drugą szansą po mocnym i dobrze uplasowanym zagraniu z forehandu, objęła prowadzenie w tym spotkaniu 3-2. Po bardzo dobrych podaniach i skrócie, który wylądował tuż za siatką odskoczyła na 4-2. Japonce udało się wygrać swój serwis i zmniejszyć nieco stratę do bardziej utytułowanej przeciwniczki (3-4). Kvitova jednak już do końca tego seta nie oddała cennego prowadzenia i po 35 minutach gry triumfowała 6-4.

Czeszka już w pierwszym gemie drugiej odsłony odebrała podanie Doi, wygrywając bez utraty punktu i objęła prowadzenie 1-0. Nie miała także większych problemów przy swoim serwisie i odskoczyła na 2-0. Po błędach Kvitovej, 21-latce z Yokohama udało się zapisać na swoim koncie premierowego gema(1-2). Pierwsza breakpointowa szansa dla Japonki, pojawiła się już w szóstym gemie i od razu nastąpiło odrobienie strat (3-3). Przy serwisie Doi, 23-latka z Bilovca miała aż cztery okazje na przełamanie, jednak zepsuła wszystkie ważne piłki (3-4). Decydującym momentem tego seta i całego meczu był dziewiąty gem, w którym Kvitova odebrała serwis niżej notowanej rywalce a chwilę później wygrała także swoje podanie i całe, trwające 75 minut, spotkanie 6-4  6-4.

W trzech pozostałych środowych pojedynkach, rumuńska kwalifikantka Alexandra Kadantu wyeliminowała z dalszej gry, rozstawioną z numerem siódmym, Niemkę polskiego pochodzenia Sabine Lisicki (7-5  6-2), Włoszka Roberta Vinci pokonała Czeszkę Andreę Hlavackovą, która skreczowała przy wyniku 2-6  0-2, a Chorwatka Petra Martic poradziła sobie ze Słowaczką Anną Schmiedlovą (6-4  6-2).