Katowice: Turniej główny nie dla Piter

« powrót | Data publikacji: 08-04-2013 13:37

Polska singlista Katarzyna Piter przegrała w trzeciej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego BNP Paribas Katowice Open z Włoszką Marią Eleną Camerin 6-2 6-4. Niestety ani jednej naszej reprezentantce nie udało się przebrnąć przez tę fazę imprezy. Warto jednak przypomnieć, że Marta Domachowska oraz Sandra Zaniewska dostały od organizatorów bezpośrednie przepustki do gry w turnieju głównym.

Katarzyna Piter jako jedyna z sześciu polskich tenisistek, które dostały tzw. „dziką kartę” awansowała do trzeciej rundy kwalifikacji, pokonując po drodze Marine Bouzkovą 4-6 6-2 6-1 oraz Marię Joao Koehler 7-5 6-3. Jest to pierwsze spotkanie obu zawodniczek.  22-latka z Poznania zajmuje obecnie 344. miejsce w rankingu WTA, natomiast jej o dziewięć lat starsza rywalka, jest notowana na 174 pozycji.

Polka rozpoczęła to spotkanie dość nerwowo i już w pierwszym gemie premierowej odsłony straciła swoje podanie (0-1). Przy serwisie Włoszki, udało jej się zdobyć tylko jeden punkt, po podwójnym błędzie rywalki (0-2). Podanie 22-latki z Poznania zaczęło nieco lepiej funkcjonować i wygrała pierwszego gema w tym spotkaniu, posyłając na drugą stronę asa(1-2). Chwilę później przy serwisie Camerin, wykorzystała drugą break pointową szansę i  odrobiła stratę , wyrównując na  2-2. Niestety w kolejnym gemie ponownie została przełamana i na prowadzeniu i tym razem była Włoszka (2-3). Po wyrzuconym zagraniu z  forehandu, dystans do rywalki jeszcze się powiększył (2-4).  W siódmym gemie Polka, drugi raz z rzędu straciła swoje podanie, posyłając piłkę daleko a aut (2-5). Włoszka swoim serwisem, po 36minutach gry, zakończyła pierwszego seta 6-2.

Drugą osłonę, podobnie jak pierwszą, Polka rozpoczęła nienajlepiej, oddając swoje podanie „na sucho” (0-1). Już przy serwisie Włoszki, naszej reprezentantce udało się jednak odrobić stratę przełamania za trzecim break pointem (1-1). W trzecim gemie Piter obroniła trzy szanse przeciwniczki, by za czwartą popełnić podwójny błąd i ponownie oddać swoje podanie (1-2). Seria przełamań wydawała się nie mieć końca, bowiem chwilę później to Camerin straciła swój serwis (2-2). Jako pierwsza niechlubną passę przerwała Polka i ze stratą dwóch punktów wygrała swoje podanie, wychodząc na prowadzenie 3-2. Włoszka także obroniła swój serwis, nie oddając swojej niżej notowanej rywalce ani jednego punktu (3-3). Piter z małymi problemami, po bardzo dokładnym lobie, objęła prowadzenie w tym spotkaniu 4-3. Po długim gemie, z szansą dla naszej reprezentantki, Camerin wyrównała stan tego seta na 4-4. Do pierwszego przełamania po dłuższym czasie, doszło chwilę później, kiedy Polka oddała swój serwis „ na sucho” (4-5). 22-latka z Poznania miała dwie szansę na wyrównanie w tej partii, jednak zdecydowanie za dużo dziś błędów u Polki. Po nieco ponad 90minutach gry Maria Elena Camerin wygrała z Katarzyną Piter 6-2 6-4 i awansowała do głównej drabinki turnieju BNP Paribas Katowice Open.