Jo-Wilfried Tsonga: To był dobry mecz

« powrót | Data publikacji: 19-04-2017 10:39

Novak Djokovic był wczoraj krok od porażki w drugiej rundzie , Adrian Mannariono pokonał Jo-Wilfried Tsongę, choć sam się tego nie spodziewał, a Tommy Haas wygrał z Benoitem Paire i jest dumny z tego co robi na korcie.

Podwójny zwycięzca tego turnieju Novak Djokovic zmagania w Monte Carlo rozpoczął od drugiej rundy, w której rozegrał trudny, ale zwycięski pojedynek z Gillesem Simonem.

Myślałem, że gram solidny tenis przez pierwszego i połowę drugiego seta. Przy stanie 6-3, 2-1 grałem wystarczająco, by kontynuować dobrą grę. Czułem, że miałem kontrolę nad tym co się dzieje na korcie. Wtedy mecz się odwrócił. Zacząłem popełniać niewymuszone błędy. Przeciwnik robił ich mniej. - mówił po meczu Djokovic.

Później była walka, która mogła się zakończyć inaczej i oczywiście byłoby zasłużone, gdyby mój rywal wygrał mecz. Był dwa, trzy punkty od zwycięstwa. Wyszedłem z tej trudnej sytuacji i to chyba najbardziej pozytywna rzecz jaką dziś zrobiłem. – dodał serbski tenisista.

Gilles Simon wygrywał w decydującej partii 5-4, ale nie zdołał zakończyć meczu przy swoim serwisie.

Wykonałem dużo pracy, żeby osiągnąć wynik 5-4, ale później nie byłem tak spokojny jak powinienem. Moje uderzenia nie były tak precyzyjne… To była ciężka chwila. Zagrałem dwa złe punkty z rzędu i koniec był szybki. Oczywiście wolałbym zagrać lepiej przy stanie 5-4 – mówił po przegranym meczu Francuz.

Jo-Wilfried Tsonga rozczarował swoich kibiców przegrywając 7-6, 2-6, 3-6 z niżej notowanym rodakiem Adriano Mannarino. Jest to spora niespodzianka i zdziwienia po meczu nie krył nawet sam triumfator tego pojedynku.

To dla mnie ważne zwycięstwo. Pokonałem Jo w dużym turnieju. Jestem bardzo zadowolony z meczu. Miałem dobrą postawę. Nigdy nie chciałem pokonać Jo. Z pewnością nie spodziewałem się, że może to się stać na mączce. Próbowałem jednak nie myśleć, że on stoi po drugiej stronie siatki. Po prostu skupiłem się na tym, co musiałem zrobić. Starałem się zagrać najlepiej jak potrafiłem. – mówił po meczu zadowolony Mannarino, dla którego był to już czwarty mecz w turnieju. Francuz musiał przechodzić przez eliminacje.

Jo-Wilfried Tsonga podkreślił, że był to dobry mecz w jego wykonaniu i pogratulował swojemu przeciwnikowi zwycięstwa.

Dzisiaj był dobry mecz, to był dobry tenis. Były jednak momenty, gdzie zagrałem słabiej. Chciałbym pogratulować mojemu przeciwnikowi. On zagrał naprawdę bardzo dobrze. On jest jednym z tych zawodników, którzy dają z siebie wszystko. On cały czas doskonali swoją grę. Dziś był lepszy ode mnie. Będę chciał wrócić i lepiej zaprezentować się następnym razem.- mówił po meczu francuski tenisista, który zakończył już swoje zmagania w Monte Carlo.

Tommy Haas w 69 minut pokonał Beinota Paire’a. 39-letni Niemiec miał długą przerwę spowodowaną kontuzją, a to jest już jego dziesiąty powrót na kort po problemach zdrowotnych. W Monte Carlo jest najstarszym graczem, a swój ostatni mecz w tym turnieju wygrał w 2004 roku z Xavierem Malissem.

Nie ma lepszej, większej satysfakcji niż wtedy, gdy wychodzisz na kort, rywalizujesz i wygrywasz. W tym przypadku to dla mnie wielka satysfakcja.- powiedział Haas. Jestem bardzo dumny z faktu, że nadal tu jestem i rywalizuję w tym wieku. Ze względu na porażki i urazy, jakie miałem, mogłem łatwo zrezygnować. Ale nadal rywalizuję, próbując kończyć grę w swoim stylu. Jestem dumny z tego co robię.- mówił po meczu Tommy Haas, który w drugiej rundzie zmierzy się z Thomasem Berdychem.