Janowicz: to było niesamowite uczucie

« powrót | Data publikacji: 04-11-2012 17:30

Jerzy Janowicz stał się jedną z gwiazd polskiego sportu, po tym jak wystąpił w finale prestiżowego turnieju z cyklu Masters w Paryżu. Nasz najlepszy tenisista tak jak i zresztą w kilku ostatnich dniach, nadal nie jest w stanie uwierzyć w olbrzymi sukces, jak stał się jego udziałem.

 

21-latek był jednak po meczu z Davidem Ferrerem wyjątkowo rozmowny, a porażka wydawałoby się przyniosła mu ulgę, której potwierdzeniem była swoboda, której brakowało w wywiadach przeprowadzanych w ostatnich dniach.

 

- Turniej w Paryżu do dopiero początek. Teraz muszę utrzymać swoją dyspozycję i udowodnić siłę w kolejnych turniejach. To był niesamowity tydzień, w którym mogłem wystąpić w finale jednego z najważniejszych turniejów. David był dzisiaj bardzo dobry i zasłużył na zwycięstwo. Wierzę, że uda mi się szybko nawiązać do takich występów i będę mógł wziąć rewanż. Chciałbym również podziękować sponsorom, kibicom oraz wszystkim Polakom, którzy mnie wspierali - powiedział popularny Jerzyk.

 

- To dla mnie olbrzymi sukces. Jurek to wyjątkowy zawodnik, który ma olbrzymi potencjał. Jestem przekonany, że uda mu się dołączyć do światowej czołówki. Turniej w Paryżu ma dla mnie ogromne znaczenie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi znaleźć się w tym miejscu. Atmosfera w hali Bercy była wspaniała i będę chciał wracać tu tak często, jak to tylko możliwe - powiedział 30-letni David Ferrer, który przyjął wyzwanie Janowicza i zapowiedział, że jeżeli będzie im dane to z chęcią stoczy podobny pojedynek.

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X