Jak stosować odżywki?

« powrót | Data publikacji: 12-03-2015 00:12

Jeśli masz zamiar stosować odżywki bądź suplementy, które według reklam i osób zachęcających do ich stosowania są najlepszym sposobem do osiągnięcia zadowalających efektów w jak najkrótszym czasie, koniecznie musisz dowiedzieć się jak właściwie powinno się je stosować.

 

Kluczem do sukcesu jest ich prawidłowy wybór i stosowanie…

Dlaczego o tym wspominamy? Odpowiedź jest prosta – ponieważ bardzo duża liczba osób decydujących się na takie dodatki popełnia podstawowy błąd. Albo dobiera się odżywki niezgodnie z ich przeznaczeniem, co oznacza, że nie działają one tak jak powinny, bowiem nie zostały dobrane ze względu na konkretne cele albo dobiera się preparaty samodzielnie bez pomocy specjalistów czy też kierując się tylko i wyłącznie niska ceną, co również jest błędem, bowiem to, co powinno interesować nas najbardziej to przede wszystkim ich jakość i skuteczność. Jeśli jakość ma być wysoka, to nie ma możliwości, by zapłacić bardzo niską cenę – renomowane firmy takie jak choćby Olimp cenią się nie bez powodu.

W związku z tym istnieje kilka najważniejszych zasad, jakimi powinien kierować się każdy człowiek pragnący rozpocząć swoją przygodę z odżywkami, bez względu na to, czy mają być one stosowane tylko w ramach poprawienia kondycji i wyglądu czy też ma się zamiary bardziej profesjonalne, na przykład osiąganie sporych wyników w sporcie.

Oto najważniejsze zasady, które pozwolą na osiągnięcie najlepszych wyników, przy braku ryzyka ze strony zdrowotnej:

 

- przy wyborze odżywki kieruj się jej jakością, a nie ceną

- jeśli nie masz pojęcia o odżywkach, poproś specjalistę o dobranie najlepszego preparatu do Twoich potrzeb

- dobieraj odżywki zgodnie z celem – nie każda odżywka nadaje się do każdego człowieka

- dowiedz się, czy w Twoim wypadku odżywki na pewno są konieczne – okazuje się, że nie wszyscy muszą przyjmować odżywki, tak naprawdę preparaty te są przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy cierpią na niedobory pewnych składników

- wybieraj tylko dobre jakościowo suplementy, posiadające odpowiednie atesty i które są legalnie dopuszczone do sprzedaży w naszym kraju. Pod żadnym pozorem nie wolno brać pod uwagę innych środków

- zawsze stosuj się do zaleceń, które znajdują się na etykiecie – producent umieścił je tam specjalnie po to, aby kierując się nimi móc osiągnąć najbardziej zadowalające efekty

- zachowaj umiar – stosowanie większych dawek niż te zalecane nie jest korzystne dla organizmu, ponieważ zostaną wydalone.

- jeśli preferujesz suplementy w płynie, nigdy nie pij spienionej odżywki - zawiera ona pęcherzyki powietrza, które powodują wzdęcia i złe samopoczucie

 

Pamiętaj!

Zanim zaczniesz stosować odżywki zaopatrz się w odpowiednią wiedzę, a najlepiej poproś o rade specjalistę w dziedzinie odżywek i suplementów – on pomoże Ci dobrać najlepszy i bezpieczny preparat!

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklamaSponsor portalu: FEBAR - Wynajem Namiotów imprezowych

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X