Ivanovic: nie myślę o swoim wyglądzie

« powrót | Data publikacji: 21-12-2013 22:18

Ana Ivanovic, która jest rozchwytywana przez sponsorów na całym świecie, potrafi jednak oddzielić życie "pozakortowe" i ciężką pracę na treningach. Serbka pomimo licznych ofert od producentów filmowych, nawet z samego Hollywood, skupia swoją uwagę przede wszystkim na tenisie.

 

Bez cienia wątpliwości Ana Ivanovic jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i urodziwych tenisistek w kobiecym cyklu. Twarz Serbki zdobiła już ponad 180 okładek magazynów, a sama zawodniczka jest rozchwytywana przez takie marki jak Rolex czy Adidas. Ponadto Ana dostała już nie jedną ofertę od producentów filmowych z samego Hollywood.

 

- Większość ofert pochodziła raczej z filmów niskobudżetowych, ale pojawiła się także jedna bardzo interesująca z samego Hollywood - powiedziała Ivanovic. To było coś więcej niż epizod, ale nie główna rola. Z pewnością by mi to odpowiadało. Jednak te kilka scen i dziesięć linijek dialogu zabrałoby mi osiem dni. Nie mogłam, ale też nie chciałam zaniedbać treningów na tak długi okres.

 

Nazwisko Any Ivanovic regularnie pojawia się w głosowaniu na najgorętszą sportsmenkę świata. Ponadto przez długi okres czasu oficjalną stronę serbskiej tenisistki odwiedzało więcej fanów niż stronę jakiejkolwiek innej sportsmenki. Identyczna sytuacja jak w przypadku Rosjanek Marii Szarapowej i Anny Kurnikowej. Fani i media starają się skupić w tym samym stopniu zarówno na wyglądzie jak i umiejętnościach sportowych.

 

- To z pewnością nie jest rzecz, która zajmuje moje myśli. Nie lubię czytać o sobie, więc nie jestem tego świadoma dopóki nie jestem pytana o to w wywiadzie, takim jak ten dzisiaj. Skupiam się przede wszystkim na treningach i kolejnych meczach. Staram się być lepszą tenisistką oraz dobrym przykładem dla innych. To wszystko. Nie myślę o swoim wyglądzie oraz o innych rzeczach. Skupiam się na tenisie.

 

Ana bardzo wcześnie zaczęła osiągać wielkie sukcesy. Już jako 17-letnia dziewczyna awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa, a pod koniec 2005 roku była sklasyfikowana pośród dwudziestu najlepszych tenisistek na świecie. W 2008 roku zdobyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł, pokonując w finale French Open Rosjankę Dinarę Safinę. W wieku 20 lat została liderkę kobiecego rankingu.

 

- Kiedy zostałam liderką, osiągnęłam swój cel i spełniłam życiowe marzenie. Czułam się niewiarygodnie. Jednak kiedy to uczucie nieco mnie opuściło, pojawiła się presja. Czujesz się wtedy tak, jakby na Twoich plecach był środek tarczy, ponieważ każdy chce pokonać liderkę. Kiedy grają przeciwko Tobie, nie czują żadnej presji. Całe ciśnienie przechodzi na Ciebie. Myślę, że nie do końca byłam na to gotowa - zakończyła Ana

 

KK

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X