ITF 60k Warszawa: Trzy Polki w 2. rundzie singla

« powrót | Data publikacji: 07-08-2019 23:09

Paula Kania, Katarzyna Piter i Maja Chwalińska mogły się w środę cieszyć z awansu do 2. rundy WSG Open 2019 rozgrywanego na kortach warszawskiej Legii. Z turniejem pożegnała się Stefania Rogozińska-Dzik.

Kania skorzystała z problemów zdrowotnych Dejany Radanović. Serbka zmagała się z bólem uda, przegrała pierwszego seta 3:6 i zdecydowała się zejść z kortu. - Miła niespodzianka w meczu Pauli Kani. Jej rywalka, grała ostatnio dobrze, ale już od ćwierćfinału w Kozerkach musiała korzystać z pomocy medycznej. Czasem taki splot zdarzeń otwiera komuś innemu szansę i Paula fajnie to wykorzystała - uważa komentator tenisa Marek Furjan.

Swoje mecze wygrały Kasia Piter (6-3, 6-4 z Maryną Chernyshovą) i Maja Chwalińska (6-3, 4-6, 6-2 z Camillą Rosatello). - Maja wygrała właśnie jedenasty mecz z rzędu jeśli chodzi o gry singlowe, ale miała w środę swoje problemy, także zdrowotne, i na korcie musiał się pojawić fizjoterapeuta. To był trudny dzień dla Mai, tym bardziej cenna jest umiejętność wygrywania meczów nawet wtedy, gdy nie idzie - zaznacza Furjan.

Od wygranego 7-5 seta mecz z Chinką Yue Yuan zaczęła Stefania Rogozińska-Dzik. Potem jednak Polka słabła z gema na gem, ostatecznie przegrywając kolejne partie 3-6 i 1-6. - Dobrze zaczęłam mecz. Pierwszy set był udany, niestety nie dociągnęłam tego co powinnam w drugim i trzecim secie. Rywalka popełniała, zwłaszcza na początku, błędy, ale w ważnych momentach jednak trafiała - powiedziała Stefania, która w trakcie spotkania miała problem z kostką - powiedziała po meczu Stefania.

W turnieju deblowym pozostały dwie polskie pary. Martyna Kubka z Weroniką Falkowską pokonały 6-4, 4-6, 12-10 Vivian Heisen i Gannę Poznikhirenko. Kibice dzielnie czekali na ostatni mecz dnia i powrót na kort Klaudii Jans-Ignacik. Klaudia, wraz z Zuzanną Szczepańską, dostarczyły fanom wielu emocji, ale ostatecznie lepsza była para Anna Hertel - Nastya Shoshyna (6-2, 7-5). - Zabrakło mi około trzech tygodni przygotowań - uśmiechała się po spotkaniu Klaudia, która na występ w WSG Open zdecydowała się spontanicznie. Klaudia, współpracująca na co dzień z agencją Warsaw Sports Group, otrzymała dziką kartę do turnieju deblowego. Tworząc parę deblową z Zuzanną, miała pomóc młodej, 16-letniej zawodniczce, w turniejowym obyciu.

ŹRÓDŁO/FOT: materiały prasowe WSG