ITF 60k Warszawa: Przyznano dzikie karty

« powrót | Data publikacji: 01-08-2019 21:46

III edycja turnieju WSG Open 2019 rozpocznie się w poniedziałek 5 sierpnia na kortach Legii Warszawa. Podczas czwartkowej konferencji prasowej poznaliśmy nazwiska zawodniczek, które zagrają z dzikimi kartami. Dużą niespodzianką jest powrót na kort Klaudii Jans-Ignacik.

 

W tym roku pula nagród w WSG Open wzrosła do 60 tysięcy dolarów. Do turnieju głównego, dzięki rankingowi, zakwalifikowała się jedna Polka - Maja Chwalińska, a w eliminacjach wystąpi Katarzyna Piter. Dzięki dzikim kartom przyznanym przez organizatora - agencję Warsaw Sports Group - w drabince zobaczymy jednak także kilka innych reprezentantek naszego kraju. O kim mowa? Wszystko jest już jasne!

 

W turnieju głównym z dzikimi kartami zagrają: Paula Kania, Stefania Rogozińska-Dzik, współpracująca od niedawna z WSG młodziutka Zuzanna Szczepańska oraz Czeszka Johana Markova. W dwustopniowych eliminacjach WSG przyznało dzikie karty Weronice Foryś i Constanze Stepan, a Polski Związek Tenisowy Annie Hertel, Weronice Falkowskiej i Julii Oczachowskiej.

 

- Cieszę się, że spotykamy się przed III już edycją WSG Open. Naszą ideą od początku była budowa turnieju, który odbywałby się w stolicy rok do roku. Nie bez powodu turniej jest organizowany w pierwszym tygodniu sierpnia - bliskie są nam warszawskie ideały, ważna jest historia tego miasta, którą mamy nadzieję przybliżać przyjeżdżającym na turniej zawodniczkom - powiedział na konferencji prasowej prezes Warsaw Sports Group Artur Bochenek. - Tegoroczna edycja WSG Open 2019 odbędzie się z pulą nagród 60 tys. dolarów. Zorganizowanie turnieju nie było proste, było kilka historii, które nam to utrudniały. Mamy nadzieję, że ci, którzy nie pomagali, zreflektują się, bo wszystkim powinno zależeć, by ranga warszawskiego turnieju rosła. Chcielibyśmy docelowo mieć w Warszawie turniej WTA, ale do tego musi być kilka stron, które będą budową takiego wydarzenia zainteresowane - dodał Bochenek. - Turniej odbywa się w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour, to nasz główny partner. WSG Open powraca na korty Legii, na obiekt bardzo przyjazny i komfortowy dla zawodniczek. Od pierwszego dnia eliminacji wstęp na obiekt będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i fanów tenisa.


Dziką kartę do turnieju otrzymała obecna na konferencji i związana z WSG Paula Kania. - To dla mnie wyjątkowy turniej, bo rok temu WSG Open był pierwszym turniejem, w jakim miałam szansę wystąpić po kontuzji i długiej przerwie. Nikt nie widział mnie na korcie, nie wiedział jak się prezentowałam, ale dostałam taką szansę. W tym roku jestem już przygotowana dużo lepiej, choć wciąż jestem w procesie powrotu do zawodowego tenisa. Cieszę się, że zagram w turnieju głównym. Nie chcę jednak stwarzać sobie w głowie za dużej presji. Moim zdaniem w ostatnich latach tenis poszedł bardzo do przodu. Jestem przekonana, że poziom turnieju będzie bardzo wysoki, co mam nadzieję przyciągnie kibiców na korty - stwierdziła zawodniczka.

 

O swoim udziale w turniejowej rywalizacji opowiedziała Klaudia Jans-Ignacik. - Spokojnie, nie jest to mój powrót do tenisa i nie zamierzam wznawiać kariery. Miałam to przez 23 lata i już wystarczy. Od jakiegoś czasu współpracuję z WSG i ze strony prezesa Artura Bochenka padł taki pomysł, abym podzieliła się swoim doświadczeniem nie tylko na treningach, ale także na korcie. Zagram z młodą Zuzią Szczepańską i mam nadzieję, że będzie ona z takiego obrotu sprawy zadowolona, mogąc czerpać ode mnie nowe doświadczenia, bardziej namacalne jeśli chodzi o formę meczową.


Dzikie karty do turnieju głównego:

1. Paula Kania

2. Stefania Rogozińska-Dzik

3. Zuzanna Szczepańska

4. Johana Markova


Dzikie karty do eliminacji:

1. Weronika Foryś

2. Constanze Stepan

3. Weronika Falkowska

4. Anna Hertel

5. Julia Oczachowska


Dzikie karty do turnieju deblowego

1. Klaudia Jans-Ignacik / Zuzanna Szczepańska

2. Stefania Rogozińska-Dzik / Daria Kuczer

 

KK

ŹRÓDŁO/FOT: informacja prasowa WSG

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X