ITF 60k Warszawa: Kolejne zwycięstwo Chwalińskiej

« powrót | Data publikacji: 09-08-2019 23:19

Maja Chwalińska, po trwającym 2 godziny i 41 minut spotkaniu, pokonała Gruzinkę Ekaterinę Gorgodze i zapewniła sobie miejsce w półfinale turnieju WSG Open 2019. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:7, 6:3, 6:3 na korzyść zawodniczki PZT LOTOS Team.

W dzisiejszym meczu kibice mieli okazję zobaczyć nieco inną Maję Chwalińską niż w ostatnich tygodniach. Polka dostosowała taktykę do stylu rywalki, grała nieco bardziej zachowawczo i postawiła przede wszystkim na regularność. Widać było, że starała się kierować większość piłek do bekhendu przeciwniczki, ograniczyła też liczbę zagrywanych skrótów, które są przecież jednym z jej znaków firmowych.

W pierwszym secie zawodniczki zdobywały gemy seriami. Chwalińska prowadziła 3:1, później Gorgodze 5:3. Nasza tenisistka zdołała wyrównać na 5:5, ale dwa ostatnie gemy padły łupem Gruzinki i to ona zapisała na swoim koncie inauguracyjną partię. Początek drugiej odsłony to zacięta walka punkt za punkt przy serwisie Polki. Obie zawodniczki miały swoje szanse, ale po rozegraniu dwudziestu dwóch punktów górą okazała się Chwalińska. 17-latka z Dąbrowy Górniczej poszła w kolejnych minutach za ciosem, zbudowała wysoką przewagę (5:2) i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

W secie numer trzy zawodniczki szły w sekwencji gem za gem tylko do stanu 2:2. W kolejnych minutach Polce udało się odskoczyć na 4:2 i wypracowanej przewagi nie oddała już do samego końca. Tenisistka PZT LOTOS Team wygrała ostatecznie 5:7, 6:3, 6:3 i zapewniła sobie miejsce w sobotnim półfinale.

Gorgodze to przeciwniczka, która gra wyniszczający tenis i jest kortową furiatką. Starałam się więc skupić wyłącznie na sobie, nie wchodziłam w te jej gierki i nie dałam się wyprowadzić z równowagi. Irytowały mnie natomiast moje błędy własne, których popełniałam tego dnia zdecydowanie zbyt dużo. To nie było łatwe spotkanie, zaskoczył mnie jej bardzo dobry forhend i momentami nie mogłam znaleźć odpowiedzi na niektóre zagrania. Wydaje mi się jednak, że z biegiem czasu nie wytrzymała psychicznych oraz fizycznych trudów tego spotkania, a ja wygrałam z nią dziś przede wszystkim mentalnie – mówiła po zakończeniu meczu Chwalińska.

Półfinałową rywalką Polki będzie Rosjanka Victoria Kan, która pokonała w trzech setach Francuzkę Tessah Andrianjafitrimo 4:6, 6:2, 6:4.

Powody do radości mamy także w turnieju gry podwójnej. Martyna Kubka i Weronika Falkowska pokonały dziś Włoszki Lucię Bronzetti oraz Camillę Rosatello 6:3, 6:4 i zapewniły sobie miejsce w sobotnim finale debla! Tam zmierzą się z polsko-norweskim duetem: Mają Chwalińską oraz Ulrikke Eikeri. Para rozstawiona z numerem trzecim ograła w piątkowy wieczór Czeszki Anastasię Detiuc i Johanę Markovą 6:4, 7:5.