Istambuł: Serena w półfinale z kompletem zwycięstw

« powrót | Data publikacji: 24-10-2013 21:44

Najlepsza obecnie tenisistka świata - Serena Williams - bez straty seta awansowała do półfinału turnieju Mistrzyń, który rozgrywany jest obecnie w tureckim Istambule. Amerykanka okazała się dzisiaj lepsza od Czeszki Petry Kvitovej, którą pokonała 6-2 6-3

Serena awansowała do półfinału Mistrzostw WTA nie tracąc ani jednego seta. Amerykanka w meczu otwarcia oddała tylko cztery gemy Niemce Angelique Kerber (6-3 6-1), natomiast wczoraj niewiele więcej sprezentowała Polce Agnieszce Radwańskiej (6-2 6-4). Dzisiejsze spotkanie z Czeszką Petrą Kvitovą również było krótkie i jednostronne, a obrończyni tytułu spędziła na korcie zaledwie 72 minuty (6-2 6-3)

Pierwszy gem dzisiejszego spotkania był bardzo wyrównany, a Serena dopiero po rozegraniu dwunastu piłek i obronie trzech break-pointów objęła prowadzenie 1-0. Jak się okazało początek tej konfrontacji nie był zwiastunem wielkich emocji, bowiem Amerykanka rozstrzygnęła na swoją korzyść siedem z ośmiu kolejnych punktów i szybko odskoczyła na 3-0. Najlepsza obecnie tenisistka świata miała nawet szansę na jeszcze wyraźniejsze prowadzenie, jednak zmarnowała break-pointa przy podaniu Czeszki (3-1). Serena bardzo uważnie pilnowała swojej zagrywki i ani myślała oddać rywalce cenną przewagę (4-1). W siódmym gemie obrończyni tytułu posłała na drugą stronę trzy asy i wygrywający serwis, ożywiając tym samym kibiców w tureckiej hali Sinan Erdem (5-2). Amerykanka już przy serwisie Kvitovej wypracowała sobie trzy piłki setowe i po 30 minutach wygrała premierową odsłonę 6-2.

Serena już na początku drugiego seta wypracowała sobie break-pointową okazję, jednak nie miała nic do powiedzenia przy bardzo dobrym zagraniu Czeszki (1-1). Kilka minut później sama obroniła szansę dla rywalki, posyłając na drugą stronę dwa asy serwisowe (2-1). Złota medalistka ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w mgnieniu oka doprowadziła do stanu 40:15 przy zagrywce Kvitovej i już po pierwszej akcji mogła cieszyć się z cennego przełamania (3-1). Amerykanka  do końca dzisiejszego spotkania nie oddała tej przewagi i po 72 minutach wygrała 6-2 6-3.

Statystyki dzisiejszej konfrontacji są niemal bajeczne dla najlepszej tenisistki świata. Serena zdobyła bezpośrednio 27 piłek przy tylko 13 niewymuszonych błędach. Ponadto posłała na drugą stronę jedenaście asów, a w ostatecznym rozrachunku rozstrzygnęła na swoją korzyść 64 ze 107 rozegranych piłek.