Indian Wells: Udany początek Szarapowej

« powrót | Data publikacji: 09-03-2014 08:16

Maria Szarapowa potrzebowała nieco ponad godzinę, aby awansować do trzeciej rundy turnieju rangi Premier Mandatory w Indian Wells. Rozstawiona z nr 4. Rosjanka pokonała Niemkę Julię Goerges 6-1 6-4.

Maria w tym roku wzięła udział w trzech imprezach singlowych. W rozpoczynającym sezon turnieju w Brisbane awansowała do półfinału, przegrywając dopiero z Sereną Williams, natomiast podczas Australian Open doszła do czwartej rundy, w której okazała się słabsza od Dominiki Cibulkovej. Pod koniec stycznia Rosjanka pojawiła się również w Paryżu, gdzie zupełnie niespodziewanie uległa w półfinale swojej rodaczce Anastasii Pavlyuchenkovej. Niedługo po tym triumfatorka czterech wielkoszlemowych imprez udała się na Igrzyska Olimpijskie do Soczi i zrobiła sobie przerwę od startów.

Maria, która zajmuje obecnie 5. miejsce w kobiecym zestawieniu, została rozstawiona w Indian Wells z nr 4. Pierwszą rywalką utytułowanej tenisistki była, notowana na 86. pozycji, Niemka Julia Goerges.

W premierowej odsłonie Maria całkowicie dominowała na korcie i z zapasem dwóch przełamań odskoczyła na 4-0. Niemce udało się wygrać zaledwie jednego gema przy swojej zagrywce i po 28 minutach Rosjanka objęła prowadzenie 1-0 (6-1). Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany niż poprzedni, bowiem aż do stanu 5-4 dla Szarapowej, ani jedna z tenisistek nie doprowadziła nawet do równowagi przy podaniu rywalki. W dziesiątym gemie Goerges nie wytrzymała presji wyniku i Maria za trzecią piłką meczową wygrała spotkanie (6-1 6-4).

Kolejną rywalką Rosjanki będzie Włoszka Camila Giorgi.