Indian Wells: Sensacja! Milion błędów i porażka Szarapowej!

« powrót | Data publikacji: 11-03-2014 08:44

Sensacją zakończyło się spotkanie III rundy prestiżowego turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Z rywalizacji wypadła bowiem faworytka do tytułu, Maria Szarapowa. Rosjanka musiała uznać wyższość kwalifikantki z Włoch, Camili Giorgi, która triumfowala 6-3, 4-6, 7-5.

Obie zawodniczki od samego początku popełniały zatrważającą liczbę niewymuszonych błędów, która w całym spotkaniu oscylowała w okolicach 100. Rosjanka i Włoszka zanotowały aż 20 pomyłek serwisowych, a wszystko zaczęło się już w pierwszym secie, kiedy to sześć kolejnych gemów zakończyło się przełamaniami. Wówczas sytuację opanowała młoda Włoszka, która od stanu 3-3 wygrala trzy kolejne gemy.

W drugim secie sytuacja nieco się uspokoiła, a zawodniczki pewniej spisywaly się na lini serwisowej. Fakt ten wykorzystała Szarapowa, która w końcówce partii zaczęła grać coraz lepiej i doprowadziła do wyrównania. Gdy wszystko wskazywało na to, że Rosjanka opanowała sytuację, już po chwili musiała gonić wynik w trzeciej odsłonie. Giorgi od początku zaciekle walczyła o kolejne przełamania i dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Za każdym razie traciła jednak przewagę. Dopiero break przy stanie 5-5 okazał się decydujący, a Włoszka w kolejnym gemie zakończyła mecz przy pierwszej okazji.

22-letnia kwalifikantka w kolejnej rundzie turnieju zmierzy się ze swoją rodaczką, Flavią Pennettą, która wcześnie wyeliminowała Samanthę Stosur. W rywalizacji kobiet z numerem drugim jest rozstawiona Agnieszka Radwańska.