Indian Wells: Rafa w finale!

« powrót | Data publikacji: 16-03-2013 22:09

Rafael Nadal pokonał Tomasa Berdycha przy wyniku 6-4, 7-5 i awansował do finału prestiżowego turnieju na kortach Indian Wells. Hiszpan od powrotu na światowe korty wygrał już 16 pojedynków, doznając tylko jednej porażki.

Był to już szesnasty mecz pomiędzy Nadalem i Berdychem, a bilans, do dzisiejszego pojedynku, był zdecydowanie korzystniejszy dla Hiszpana (12-3). Warto zaznaczyć, że Rafael wygrał aż 11 ostatnich spotkań z Czechem (było to w latach 2007-2012).

Nadal występ w Indian Wells zaczął od wygranej z Ryanem Harrisonem [7-6(3), 6-2], potem dostał „walkowera” od Leonardo Mayera, w 1/8 finału pokonał Ernestsa Gulbisa [4-6, 6-4, 7-5], a w ćwierćfinale był wyraźnie lepszy od Rogera Federera [6-4, 6-2]. Z kolei Berdych na dobry początek wyeliminował Mischę Zvereva [6-2, 6-4], a potem odprawiał kolejno Floriana Mayera [6-4, 6-1], Richarda Gasqueta [6-1, 7-5] i Kevina Andersona [6-4, 6-4]. Jak widać, Tomas do półfinału nie stracił ani jednego seta.

Obaj tenisiści przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i solidarnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Zawodnicy na przemian popisywali się fantastycznymi forhendami i pewnie utrzymywali swoje podanie. Działo się tak do stanu 3-3, kiedy to przy serwisie Czecha, szybko zrobiło się 0-40. Tomas obronił dwa break pointy, ale trzeci padł już łupem Hiszpana. Po stosunkowo prostym błędzie z, funkcjonującego do tej pory świetnie, forhendu, Berdych przegrał bardzo ważnego gema przy swoim podaniu. „Rafa” z małymi kłopotami utrzymał wypracowaną przewagę i wygrał pierwszego seta przy wyniku 6-4. Po dobrym początku obaj gracze, a w szczególności Czech, zaczęli popełniać zdecydowanie więcej niewymuszonych błędów. Najwięcej zrobił ich Tomas w siódmym gemie, co kosztowało go porażkę w premierowej partii.