Indian Wells: Podsumowanie dnia (13.03)

« powrót | Data publikacji: 14-03-2013 14:33

Za nami jeden z najbardziej emocjonujących dni tegorocznej edycji kalifornijskiego turnieju w Indian Wells. Na dziesięć meczów rozegranych w środę aż pięć kończyło się w trzech setach. Do kolejnej fazy imprezy awansowała większość  faworytów.

W rywalizacji pań rozegrano dwa spotkania ćwierćfinałowe. W pierwszym z tych starć turniejowa „dwójka” – Maria Szarapowa – w dwóch partiach rozprawiła się z Sarą Errani (7-6  6-2). Półfinałową rywalkę dla Rosjanki miał wyłonić pojedynek Petry Kvitovej z Marią Kirilenko. Tu, ku lekkiemu zaskoczeniu ekspertów, nie obyło się bez niespodzianki. Rozstawiona z „trzynastką” Kirilenko ograła wyżej notowaną rywalkę i dzięki wynikowi 4-6  6-4  6-3 zapewniła sobie miejsce w półfinale kalifornijskiej imprezy.

Komplet wyników WTA:

Szarapowa – Errani 7-6  6-2

Kirilenko – Kvitova 4-6  6-4  6-3

Pozostałe pary ćwierćfinałowe:

Azarenka - Wozniacki

Kerber - Stosur

Jeszcze ciekawiej było w rywalizacji mężczyzn, gdzie – tak jak u pań – połowa z wczorajszych meczów kończyła się dopiero w trzecim secie. Najwięcej emocji przyniosły starcia Rogera Federera ze Stanislasem Wawrinką oraz Rafaela Nadala z Ernestsem Gulbisem. Bratobójczy pojedynek obu Szwajcarów zaczął się po myśli tego dużo mniej utytułowanego, który błyskawicznie odebrał podanie rywalowi i wyszedł na prowadzenie. Na odpowiedź Rogera nie trzeba było czekać zbyt długo – triumfator siedemnastu imprez wielkoszlemowych natychmiast odrobił stratę, wyszedł na prowadzenie i triumfował w stosunku 6-3. Drugi set, ku zaskoczeniu większej części tenisowego świata, padł łupem Wawrinki, który okazał się lepszy w tie breaku. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była zatem partia numer trzy, w której górą ponownie był Federer (7-5).

W drugim arcyciekawym pojedynku 1/8 finału spod gilotyny uciekał Rafael Nadal. Wracający po kontuzji Hiszpan przegrał pierwszego seta ze znakomitym ostatnio Ernestsem Gulbisem i jego ewentualna ćwierćfinałowa potyczka z Federerem stanęła pod dużym znakiem zapytania. Tenisista z Majorki w porę przejął jednak kontrolę nad wydarzeniami na korcie i z wynikiem 4-6  6-4  7-5 zameldował się w kolejnej fazie amerykańskiej imprezy. Tam czeka go wspomniany przed chwilą szlagier z Rogerem Federerem.

Do ćwierćfinałów BNP Paribas Open 2013 w Indian Wells awansowało aż siedmiu z ośmiu najwyżej rozstawionych zawodników. W stawce brakuje jedynie turniejowe „czwórki” – Davida Ferrera. W środę – poza Nadalem i Federerem - awans wywalczyli Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, Tomas Berdych, Jo-Wilfried Tsonga oraz Kevin Anderson. To właśnie reprezentant RPA „zajął miejsce” Davida Ferrera i jest jedynym nierozstawionym zawodnikiem, któremu udało się awansować do ćwierćfinału tegorocznych rozgrywek.

W turnieju deblowym kolejny sukces odniósł z kolei ostatni reprezentant Polski. Para Janowicz/Huey pokonała amerykański duet Blake/Fish i z wynikiem 7-5  6-2 awansowała do półfinału rozgrywek