Indian Wells: Pennetta finałową rywalką Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 15-03-2014 09:54

Flavia Pennetta pokonała niespodziewanie w półfinale turnieju rangi Premier Mandatory Na Li i w meczu o tytuł zmierzy się z Agnieszką Radwańską.

Flavia Pennetta w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie na zawodowych kortach. Włoszka, która aktualnie zajmuje 21. miejsce w rankingu WTA, po raz pierwszy w karierze zameldowała się w finale turnieju z serii Premier Mandatory. Reprezentantka Italii w półfinale amerykańskiej imprezy poradziła sobie z faworytką zawodów, Chinką Na Li. Było to szóste starcie obu tenisistek na zawodowych kortach. Po dzisiejszym meczu bilans ich konfrontacji jest remisowy (3-3).

Początek półfinałowego meczu był bardzo nerwowy  w wykonaniu obu singlistek. Zarówno Li, jak i Pennetta z trudem wygrywały gemy przy własnym serwisie. Pierwsza do ataku ruszyła jednak tenisistka z Półwyspu Apenińskiego. Flavia w piątej odsłonie seta przełamała zawodniczkę z Wuhan, ale nie potrafiła utrzymać tej przewagi do końca seta. Triumfatorka tegorocznego Australian Open po chwili uzyskała rebreaka i doprowadziła tym samym do wyrównania. W siódmym gemie ponownie zaatakowała mniej utytułowana tenisistka i po raz drugi zapisała na swoim koncie breaka. Na tym jednak nie skończył się festiwal przełamań. Chinka po chwili zniwelowała stratę, ale w dziewiątym gemie po obronie kilku piłek break pointowych, w końcu straciła własny serwis. Pennetta nie zdołała jednak zamknąć seta przy swoim podaniu i o losach premierowej części spotkania rozstrzygnął tie break. Dodatkowy gem padł łupem Włoszki, która wygrała tę odsłonę meczu do 5.

Druga część spotkania lepiej rozpoczęła się dla drugiej rakiety globu. 31-letnia tenisistka z Wuhan szybko uzyskała przewagę breaka, a po chwili zmarnowała okazję na podwyższenie wyniku na 3-0. Pennetta nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry i już w czwartym gemie odrobiła stratę przełamania. W ósmej odsłonie drugiej partii rozpędzona Włoszka wygrała kolejnego gema przy podaniu rywalki i na tablicy wyników pojawił się rezultat 5-3. W następnym gemie reprezentantka Italii wykorzystała drugą piłkę meczową i awansowała do finału w Indian Wells.

W meczu, którego stawką będzie zwycięstwo w turnieju WTA Premier Mandatory, Pennetta zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Włoszka w lutym pokonała naszą rodaczkę w zawodach rangi Premier w Dubaju 6-4 6-1.