Indian Wells: Niesamowity Del Potro pokonał Djokovicia!

« powrót | Data publikacji: 17-03-2013 02:41

Do mimo wszystko sporej niespodzianki doszło w starciu pomiędzy Juanem Martinem Del Potro, a Novakiem Djokoviciem. Argentyńczyk mimo porażki w pierwszym secie, nieoczekiwanie zakończył serię zwycięstw serbskiego tenisisty, zwyciężając 4-6, 6-4, 6-4.

Potęznie serwujący Argentyńczyk przegrał co prawda otwierającą partię, jednak w drugim secie szybko wywalczył przewagę podwójnego przełamania i wyszedł na prowadzenie 5-2. Lider rankingu ATP zdołał co prawda odrobić część strat, jednak nie wykorzystał kolejnego break pointa i przegrał seta.

W decydującej partii Serb szybko osiągnął przewagę i wszystko wskazywało na to, iż to po jego myśli zakończy się półfinałowe starcie w Indian Wells. Del Potro zdołał jednak wyrównać i wykorzystał szansę na przełamanie przy stanie 4-4. Argentyńczyk zakończył mecz potężnym asem serwisowym.

- Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy którykolwiek z elementów gry zadecydował o zwycięstwie. Byłem dziś w świetnej dyspozycji i gdy zakończyłem spotkanie bezpośrednim serwisem, poczułem się wyśmienicie. To dla mnie fantastyczne doświadczenie, móc zagrać w finale tej imprezy - powiedział Juan Martin Del Potro.

W poprzedniej rundzie Juan Martin odprawił z kwitkiem Andyego Murraya, zaś w finale turnieju Masters zmierzy się z powracającym do wielkiego tenisa Rafą Nadalem.