Indian Wells: Isner pokonał Gulbisa po dwóch tie breakach

« powrót | Data publikacji: 15-03-2014 13:15

John Isner pokonał po niezwykle zaciętym meczu Ernestsa Gulbisa w ćwierćfinale turnieju rangi Masters 1000 w Indian Wells. Kolejnym rywalem Amerykanina będzie wicelider rankingu Novak Djoković.

John Isner po raz drugi w karierze znalazł się w czołowej czwórce zawodów rangi Masters 1000 w Indian Wells. Reprezentant gospodarzy przed dwoma laty również zameldował się w tej fazie zawodów. Wówczas okazał się lepszy od Novaka Djokovicia. Tym razem los ponownie skojarzył w 1/2 finału obu tenisistów. Isner w ćwierćfinałowej batalii pokonał po dwóch tie breakach Ernestsa Gulbisa, a Nole nie dał żadnych szans Julienowi Benneteau.

W obu setach, tak jak się można było spodziewać, decydowała przede wszystkim skuteczność serwisowa tenisistów. Nie od dziś wiadomo, że zarówno Isner, jak i Gulbis, świetnie spisują się w tym elemencie gry. W pierwszej partii Amerykanin i Łotysz pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Jedyną szansę na przełamanie miał w 12. gemie Gulbis, ale nie zdołał wykorzystać wypracowanego setbola. W tie breaku górą był Amerykanin, który tę część meczu wygrał 7-6 (4). W drugiej partii sytuacja na korcie zmieniła się diametralnie. Obaj gracze nie byli już tak pewni przy własnym serwisie, stąd też doszło do dwóch przełamań. Najpierw breaka zanotował rozstawiony z numerem 20. Gulbis, który już w gemie otwarcia wykorzystał słabość Isnera. W następnych odsłonach seta John i Ernests zmarnowali kilka okazji na wywalczenie breaka. Kluczowym momentem ćwierćfinałowego pojedynku był 10. gem. Wówczas serwujący po zwycięstwo w secie tenisista z Rygi oddał podanie i ponownie doszło do batalii tie breakowej. Isner po raz kolejny nie dał się zatrzymać i cały mecz rozstrzygnął na swoją korzyść (7-6 (4) 7-6 (3)).

Isner i Djoković zmierzą się ze sobą po raz siódmy na zawodowych kortach. Do tej pory lepszym bilansem legitymuje się singlista z Półwyspu Bałkańskiego (4-2). W drugim meczu 1/2 finału rakiety skrzyzują Roger Federer i Ołeksandr Dołgopołow.