Indian Wells: Benneteau bezradny w starciu z Djokoviciem

« powrót | Data publikacji: 15-03-2014 10:39

Novak Djoković nie miał żadnych problemów z awansem do półfinału turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells. Utytułowany Serb oddał zaledwie cztery gemy Francuzowi Julienowi Benneteau.

Novak Djoković powoli wraca do dobrej dyspozycji. Serb, który aktualnie zajmuje 2. miejsce w rankingu ATP, po nerwowym początku turnieju w Indian Wells, wraz z rozwojem imprezy spisuje się coraz lepiej. W piątek tenisista z Półwyspu Bałkańskiego nie dał żadnych szans Francuzowi Julienowi Benneteau. Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Serbem a reprezentantem Trójkolorowych było ich szóstą konfrontacją na zawodowych kortach. Benneteau jedyne zwycięstwo nad wiceliderem rankingu ATP odniósł w 2006 roku w 1. rundzie w... Indian Wells.

Pierwszy set półfinałowego meczu został całkowicie zdominowany przez Djokovicia. Serb wygrał premierową partię 6-1, zapisując na swoim koncie od stanu 1-1 pięć kolejnych gemów. Druga odsłona pojedynku była bardziej wyrównana, lecz nadal na korcie lepiej spisywał się zwycięzca turniejów wielkoszlemowych. Nole na początku seta nie wykorzystał kilku okazji na zdobycie breaka i wydawało się, że Francuz jest w stanie doprowadzić do tie breaka. Kluczowym momentem meczu okazał się siódmy gem. Wówczas rozstawiony z dwójką Nole uzyskał cennego breaka i wyszedł na prowadzenie 4-3. Następnie rozpędzony Djoković poszedł za ciosem i wygrał dwa kolejne gemy, kończąc tym samym półfinałowe starcie. W trwającym zaledwie 68 minut spotkaniu Serb czterokrotnie przełamał serwis swojego rywala, a sam nie dał mu żadnej okazji na zdobycie breaka. Ostatecznie belgradczyk pokonał Benneteau 6-1 6-3. W półfinale zmagań w Indian Wells rywalem Serba będzie John Isner. Reprezentant gospodarzy wyelimonował z dalszej rywalzacji Łotysza Ernestsa Gulbisa (7-6 (4) 7-6 (3)).