Helsinki: Druzgocąca porażka Kubota

« powrót | Data publikacji: 12-11-2013 14:22

Łukasz Kubot niestety nie poradził sobie z Duńczykiem Nielsem Deseinem i już w pierwszej rundzie pożegnał się z challangerem, który rozgrywany jest obecnie w Helsinkach (pula nagród 42,500 euro). Polak po niespełna 80 minutach przegrał 5-7 2-6.

Nasz reprezentant od pamiętnego ćwierćfinału na kortach Wimbledonu nie najlepiej radzi sobie na korcie. Polak przez ten czas zanotował: pierwsze rundy w Winston Salem, Us Open, Hamburgu oraz Bankoku, drugie rundy w Bazylei, Wiedniu i Bratysławie oraz kilka druzgocących porażek już w kwalifikacjach do głównych imprez. Kubot zajmuje obecnie 72. miejsce w rankingu ATP.

Dzisiejszy rywal Polaka, Niels Desein, jest notowany na odległej 198. pozycji w męskich rozgrywkach. Reprezentant Danii jeszcze ani razu w swojej dotychczasowej karierze nie zagrał w turnieju głównym imprezy wielkoszlemowej.

Już na początku pierwszego seta obaj tenisiści mieli spore kłopoty z utrzymaniem własnych podań i po czterech stratach serwisu na tablicy wyświetlił się remis 5-5. Od tego momentu Łukaszowi nie udało się już wygrać ani jednego gema i po 44 minutach przegrał 5-7.

W drugim secie polski singlista aż dwa razy stracił podanie, podczas gry sam nie wypracował sobie ani jednego break-pointa przy zagrywce rywala i po 80 minutach spędzonych na korcie musiał pogodzić się z porażką (5-7 2-6).

Kubot trafiał dzisiaj pierwszym podaniem na poziomie tylko 48% i zanotował po drodze pięć podwójnych błędów. W ostatecznym rozrachunku rozstrzygnął na swoją korzyść mniej piłkę od reprezentanta Danii (48:66).