Hamburg: sensacyjny finał

« powrót | Data publikacji: 21-07-2012 20:02

Do sporych niespodzianek doszło w spotkaniach 1/2 finału turnieju z cyklu ATP World Tour 500 w Hamburgu. Wbrew oczekiwaniom w meczu o tytuł zmierzą się Juan Monaco i Tommy Haas.

Pierwszy z wymienionych tenisistów po porażce w pierwszym secie starcia z Nicolasaem Almagro zdołał odwrócić losy rywalizacji i odprawić wyżej notowanego przeciwnika z kwitkiem, zwyciężając 3-6  6-3  6-4.

- Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji, jaką prezentowałem dzisiejszego popołudnia. Zwycięstwo w meczu z takim rywalem jak Nicolas Almagro to duży wyczyn i cieszę się, że będę mógł zagrać w finale - powiedział Juan.

Argentyńczyk po raz drugi w z rzędu zagra w finale imprezy ATP. W ubiegłym tygodniu Monaco przegrał decydujące starcie z Janko Tipsareviciem w Stuttgarcie.

Finałowym rywalem 14. w rankingu ATP tenisisty będzie niezwykle doświadczony Tommy Haas, który w Hamburgu jest zdecydowanym faworytem publiczności. Niemiec po niezwykle wyrównanym pierwszym secie, zakończonym wygraną w tie-breaku, gładko rozprawił się w drugiej partii z Marinem Ciliciem, zwyciężając 7-6 (7)  6-0.