Hamburg: Delbonis zawstydził wielkiego mistrza

« powrót | Data publikacji: 20-07-2013 18:42

Federico Delbonis jest niewątpliwie najjaśniejszą postacią turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. 22-latek z Argentyny awansował właśnie do finału wspomnianej imprezy, a w swoim półfinałowym starciu pokonał 7-6 (7), 7-6 (4) czterokrotnego triumfatora imprezy, Rogera Federera.

- Ja chyba śnię!? Moim zamiarem było cieszenie się grą z najlepszym tenisistą w historii, a udało mi się wygrać - komentował na gorąco Federico Delbonis, który jest trzecim w tym sezonie zawodnikiem w finale turnieju ATP, który występował w kwalifikacjach do turnieju głównego.

Zarówno pierwszy, jak i drugi set sobotniego spotkania był bardzo wyrównany. Federer zmarnował nawet przewagę breaka w otwierającym secie i nie wykorzystał piłki setowej w tie-breaku. Argentyńczyk zakończył natomiast partię przy czwartej okazji.

Szwajcar został zepchnięty do defensywy w drugiej odsłonie, kiedy to kilkukrotnie wychodził z opresji i bronił break pointów. Sam nie wykorzystał jednej szansy na przełamanie i o losach meczu decydował kolejny tie-break, w którym doświadczony zawodnik popełnił kilka fatalnych błędów i w konsekwencji przegrał całe starcie.

Dla byłego lidera męskiego notowania jest to druga w tym roku porażka w starciu z zawodnikiem sklasyfikowanym poza czołowa setką rankingu. Wcześniej Szwajcar przegrał z Serhijem Stahowskim na kortach londyńskiego Wimbledonu.

Finałowym rywalem Federico Delbonisa będzie Fabio Fognini. Włoch pokonał 6-4, 7-6 (1) Nicolasa Almagro.