Haas w klubie 500

« powrót | Data publikacji: 19-10-2012 04:31

Tommy Haas (ATP 20) stał się 38. tenisistą w historii, który w swojej karierze wygrał co najmniej 500 spotkań. W drugiej rundzie rozgrywającego się w tym tygodniu turnieju Erste Bank Open w Wiedniu (z pulą nagród 486,75 tysiąca euro) rozstawiony z numerem trzecim zawodnik pokonał wynikiem 6-4  6-2 Jesse'a Levine’a (ATP 69).

- Wiedziałem, że w kwietniu miałem na koncie 472 zwycięstwa i nie było łatwo wygrać już w tym sezonie kolejnych dwudziestu kilku pojedynków. Cieszę się, że wygrałem swoje 500. spotkanie właśnie tutaj w Wiedniu, bo to dla mnie szczególny turniej. To niesamowity dzień dla mnie – powiedział Niemiec.

Zwycięzca starcia wygrał 84 procent piłek ze swojego pierwszego podania i trzykrotnie odebrał podanie przeciwnikowi. Mecz trwał godzinę i 20 minut.

Haas ubiega się o swoją druga koronę w tym sezonie po zwycięstwie nad Rogerem Federerem w finale zawodów Gerry Weber Open w niemieckim Halle. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ma również na swoim koncie wicemistrzostwa w Hamburgu i Waszyngtonie. Sezonowy bilans spotkań Tommy’ego wynosi obecnie 31-15.

34-latek zagra teraz z słoweńskim kwaliikantem – Gregą Zemlją (ATP 70). Gracz z Bałkanów w ciągu godziny i 44 minut wynikiem 7-5  6-4 rozprawił się z Matthew Ebdenem (ATP 120).

W innym meczu wciąż walczący o prawo występu w londyńskich finałach ATP Janko Tipsarevic (ATP 9) ograł Erestsa Gulbisa (ATP 159) 6-3  6-4. Mecz trwał niespełna półtorej godziny.