Haas lepszy od Kohlschreibera

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 15:14

W „niemieckim” pojedynku Tomy Haas (ATP 87) pokonał swojego rodaka Philippa Kohlschreibera (ATP 34). W walce o finał turnieju Gerry Weber Open w Halle (z pulą nagród 663,75 tysiąca euro), starszy z reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów triumfował przy wyniku 7-6(5) 7-5.

Zwycięzca spotkania posłał na drugą stronę kortu 9 asów serwisowych i zdobył 71 procent punktów ze swojego pierwszego podania. Ponadto, Haas na 4 wywalczone break pointy tylko raz znalazł sposób na gem serwisowy rywala. Na 145 łącznie rozegranych wymian tenisista z Hamburga wygrał o 5 piłek więcej od Kohlschreibera (75-70).

Tommy o końcowe trofeum powalczy z sześciokrotnym zwycięzcą tego turnieju – Rogerem Federerem (ATP 3). Szwajcar wyeliminował wcześniej reprezentanta Rosji – Michaiła Jużnego (ATP 31) – w stosunku 6-1 6-4.

Jeżeli Haas zdobędzie jutro tytuł mistrzowski, będzie to jego 13. trofeum z cyklu ATP World Tour. Ostatni raz niemiecki zawodnik osiągnął mistrzostwo właśnie w Halle – przed dwoma laty, kiedy to pokonał w ostatecznym rozrachunku Novaka Djokovica.