Gulbis o marihuanie, samolotach i problemach z prawem

« powrót | Data publikacji: 15-02-2013 18:33

Ernests Gulbis to niewątpliwie jedna z najbarwniejszych postaci w całym tenisowym światku. Łotewski tenisista uważany był niegdyś za kandydata do walki o najważniejsze laury, jednak jak do tej pory nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Kibice mogą jednak emocjonować się jego wyjątkowymi wypowiedziami, które prezentujemy w poniższym zestawieniu.

 

Na temat turnieju w Rotterdamie i...

 

Podoba mi się fakt, iż marihuana jest tu legalną używką. Oczywiście sam nie mogę korzystać z tej przyjemności, gdyż mój organizm podlega restrykcyjnym kontrolom. Lubię jednak taki sposób myślenia.

 

Na temat pogłosek, jakoby podróżował na kolejne turnieje prywatnym odrzutowcem (jego rodzice należą do grona najbogatszych obywateli Łotwy)

 

Tak to prawda. Mam jeszcze swój helikopter, łódź podwodną i statek kosmiczny.

 

Na temat zbieżności imion z Ernestem Hemingwayem

 

Moi rodzice są wielkimi fanatykami wszelakiej literatury. Oboje mają swoje zbiory książek i bardzo lubią twórczość Ernesta Hemingwaya, toteż zawdzięczam mu swoje imię.

 

Na temat nocy spędzonej w szwedzkim areszcie

 

Byłem podejrzewany o korzystanie z usług prostytutki. Bardzo zabawna sprawa. Spędziłem w areszcie jakieś sześć godzin. Zdążyłem nawet się trochę zdrzemnąć. Dopiero z rana przyszedł funkcjonariusz, któremu wyjaśniłem okoliczności całego zamieszania. Zostałem wypuszczony po wpłaceniu najniższej z możliwych kaucji.

 

Na temat myśli o wczesnej emeryturze

 

Z jednej strony nie lubię tenisa. Nie lubię częstego podróżowania, ale i presji wokół mojej osoby. Z drugiej strony medalu nie wiem, co mógłbym ze sobą zrobić. Mógłbym studiować, jak i spędzać czas w domu rodziców, myśleć o tym jak zarobić pieniądze albo żyć na garnuszku rodziców. Doszedłem do wniosku, że gra w tenisa sprawiała mi będzie najwięcej przyjemności.

 

Na temat podrywania dziewczyn

 

Jeżeli zaczepiasz przypadkową dziewczynę na ulicy i od razu idziesz za kratki, to nie jest to normalna sytuacja. Nie pytam dziewczyny czym zajmuje się na co dzień. Nie interesuje mnie wówczas to czy jest fryzjerką, czy prostytutką. Tak jak i ja nie wspominam o swoim zawodzie. Jeżeli już muszę coś o sobie powiedzieć, to często okłamuję spotykane dziewczyny, mówiąc że jestem chociażby muzykiem.

 

Na temat motywacji w postaci pieniędzy czy sławy

 

Ponieważ pochodzę z zamożnej rodziny, nie muszę martwić się o pieniądze. Nie motywuje mnie pula nagród, jednak zdaję sobię sprawę z faktu, iż to właśnie ona jest dla wielu zawodników najważniejsza. Moim motorem napędowym jest chęć udowodnienia samemu sobie, że jestem w stanie czegoś dokonać, pokazać sobie, iż mogę być najlepszy.

 

Na temat niszczonych rakiet

 

Jest mi głupio wiedząc, że tak wielu ludzi pracuje na to, bym mógł korzystać z rakiet najwyższej jakości. Kiedy idę do fabryki i widzę, iż cała praca wykonywana jest ręcznie myślę, jak taki idiota jak ja może się tak zachowywać.

 

Na temat świętowania po pierwszym występie w półfinale turnieju Masters

 

Od razu polecieliśmy do Rygi. Byliśmy na Łotwie nad ranem i od razu udaliśmy się do klubu nocnego.

 

Na temat wyrzeczeń, które były niezbędne do rozwoju talentu

 

Palenie papierosów, picie alkoholu i przesiadywanie do późna.

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X