Grać w tenisa każdy może – szczególnie dziecko

« powrót | Data publikacji: 15-10-2018 23:03

Tenis ziemny zrzesza w Polsce coraz więcej fanów. Sukcesy polskich sportowców – Agnieszki Radwańskiej, Łukasza Kubota czy Jerzego Janowicza – sprawiają, że śladem dorosłych chcą podążać najmłodsi. Posiadanie dużych chęci to dobry punkt wyjścia do tego, aby zaprowadzić dziecko na kort tenisowy.

 

O co jeszcze należy zadbać, kiedy pragnie się wychować następcę Rafaela Nadala bądź Sereny Williams? Poniższy poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości.

Kiedy zacząć uczyć dziecko gry w tenisa?Specjaliści polecają, aby rodzice proponowali swoim małym pociechom naukę gry w tenisa już od najmłodszych lat, czyli od wtedy, kiedy dziecko chodzi do przedszkola czy do pierwszych klas szkoły podstawowej. To właśnie w tym okresie młody człowiek rozwija się najszybciej, a więc i chce być aktywny fizycznie ze względu na naturalne potrzeby swojego organizmu – rodzice nie będą musieli zmuszać dziecka do sportu.

Z uwagi na różnicę w dojrzewaniu, dziewczynki mają mniej czasu na to, aby zdecydować, czy sport, jakim jest tenis ziemny, chcą uprawiać hobbystycznie czy zawodowo - dziewczynki rozwijają się bowiem szybciej od swoich kolegów. Nauka podstaw gry i wypracowanie swojej techniki zajmuje kilka lat i lepiej jest się tego nauczyć jak najszybciej, chcąc oczywiście uprawiać tenis na poziomie wyczynowym.

Tenis ziemny dla dziecka – wybór odpowiedniego sprzętuDzieci mają w zwyczaju naśladować postaci, które podziwiają, co w przypadku uprawiania sportu, jakim jest tenis ziemny, oznacza chęć posiadania takiego sprzętu, jaki mają gwiazdy tenisa. Jednak rakiety, którymi grają dorośli, są zbyt ciężkie dla dzieci. Chcąc zaszczepić smykałkę do tenisa u swojej pociechy, rodzic musi wybrać mu rakietę, której rozmiary i waga będą dostosowane do tego, ile ma wzrostu i ile waży dziecko. Na szczegółową konsultację w tej kwestii warto udać się do trenera lub sprzedawcy w sklepie. Należy również pamiętać, aby sprzęt do tenisa był wybrany pod gusta dziecka i się mu podobał.

Wysokiej jakości sprzęt sportowy oraz wyposażenie kortów tenisowych znajdziesz na stronie https://www.sport-transfer.com.pl/Tenis-ziemny-c20

Jak wybrać nauczyciela tenisa?Instruktor, który będzie nauczał dziecko gry w tenisa, przede wszystkim musi posiadać w tym sporcie doświadczenie. Polecane jest, aby skierować swoją pociechę do takiego trenera, który należy do klubu tenisowego. Rodzic ma wtedy pewność, że powierza swoje dziecko pod opiekę kogoś sprawdzonego.

Najlepszy instruktor do gry w tenisa powinien łączyć w sobie cechy wymagającego nauczyciela i kolegi. Kiedy trzeba, to zdyscyplinuje i ustali odpowiednie zasady, a z drugiej strony uśmiechnie się, opowie żart, pocieszy, zrozumie. Zadaniem rodzica jest przeprowadzanie regularnych wywiadów z dzieckiem na temat odbywanych treningów – co było fajne? Jak przebiegały zajęcia? Jak zachowywał się trener? Co mówił? Jak dziecko ocenia swoje postępy? Jeśli odpowiedź zwrotna będzie negatywna, należy pomyśleć nad zmianą trenera bądź zapisaniem się do innego klubu.

Jak się przygotować do lekcji tenisa?Chcąc mieć pewność, że dziecko nie ma żadnych przeciwwskazań do gry w tenisa, można zapisać się na wizytę u lekarza rodzinnego, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące ewentualnych problemów ze zdrowiem. W uprawianiu tego sportu zazwyczaj nie przeszkadzają zarówno przypadki nadwagi, jak i niedowagi – to właśnie pod opieką profesjonalnego trenera dziecko wykształtuje u siebie prawidłową budowę ciała.

Do pierwszej lekcji tenisa potrzebny będzie też strój sportowy, czyli lekkie, przewiewne krótkie spodenki oraz koszulka z krótkimi rękawami.

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X