Gasquet i Tsonga powalczą o ćwierćfinał

« powrót | Data publikacji: 19-01-2013 11:23

Światowa „dziesiątka” – Richard Gasquet (ATP 10) – wywalczył awans do 4. rundy wielkoszlemowego Australian Open (z pulą nagród 31 milionów dolarów australijskich). Francuz w czterech setach (4-6  6-3  7-6[2]  6-0) ograł Ivana Dodiga (ATP 74).

Rozstawiony z numerem dziewiątym zawodnik posłał na drugą stronę kortu 10 asów serwisowych i wygrał 55 z 63 piłek ze swojego pierwszego serwisu. Mecz trwał 2 godziny i 25 minut.

- Kluczowy był trzeci set. W czwartym Ivan był już zmęczony, a ja to wykorzystałem – powiedział po meczu triumfator pojedynku.

Gasquet po raz czwarty zagości w 1/8 finału Australian Open. Reprezentant „Trójkolorowych” udanie rozpoczął sezon, wygrywając inauguracyjne zawody w katarskiej Dausze.

Richard o miejsce w ćwierćfinale powalczy ze swoim rodakiem Jo-Wilfriedem Tsongą (ATP 8). Turniejowa „siódemka” w stosunku 6-2  6-1  6-4 pokonała Blaza Kavcica (ATP 93).

- Warunki na korcie były bardzo trudne, wiał silny wiatr – powiedział Tsonga. Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać w trzech setach. Dzięki temu zaoszczędziłem siły na następny mecz.

Jo poprawił swój bilans spotkań rozgrywanych w Melbourne do 22-6. Wicemistrz Australian Open z 2008 roku z Gasquetem rozegrał 7 pojedynków, z czego wygrał 3. Ostatni raz obaj panowie spotkali się w 2009 roku w Tokio i wówczas lepszy okazał się Tsonga.