Frytka i Matka przypieczętowali awans Polaków

« powrót | Data publikacji: 15-09-2012 22:20

Najlepsza para polskich deblistów – Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski – triumfowała dziś w pojedynku z Białorusinami Aleksandrem Burym i Maksem Mirnym (6-4 7-6[5] 6-7[3] 6-4). Było to kluczowe starcie wrześniowej bitwy z kadrą naszych wschodnich sąsiadów w rozgrywkach Pucharu Davisa, które zadecydowało o tym, że nasza drużyna awansowała do Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej.

Dwa pierwsze punkty zdobyli wczoraj dla Polski Łukasz Kubot – pogromca Dmitrija Żyrmonta (6-1 6-4 6-2) – oraz Jerzy Janowicz. 21-letni łodzianin pokonał najlepszego tenisistę Białorusi – Uładzimira Ignatika (7-6[4] 6-2 6-3). Niedzielne pojedynki singlowe pierwszej i drugiej „rakiety” naszego kraju nie będą miały zatem znaczenia dla ostatecznego rezultatu batalii.

Premierową odsłonę dzisiejszego spotkania oba duety rozpoczęły od wykorzystania serwisów (1-1). W trzecim gemie Frytka i Matka przełamali Mirnego i odskoczyli na 2-1. Tak zdobytą przewagę utrzymali do końca seta (6-4). W drugiej części meczu żadna z par nie zapisała na swoim koncie breaka, chociaż Polacy mieli na to okazję w siódmym, a Białorusini w dwunastym gemie, zatem została ona rozstrzygnięta za pomocą tie breaka, którego wygrali Fyrstenberg i Matkowski (7-5).

Czwarty break point przy serwisie Marcina dał prowadzenie Buremu i Mirnemu na początek trzeciej części pojedynku (1-0). Reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów nieskutecznie serwowali na seta (5-5). W dwunastym gemie Maksowi udało się obronić meczbola i ponownie o wyniku musiał zadecydować tie break. Tym razem Polacy przegrali go 3-7. Czwartą partię batalii oba duety rozpoczęły od dobrego rozgrywania własnych podań do rezultatu 2-2. Chwilę później Bury oddał serwis Frytce i Matce (2-3). Nasi najlepsi debliści utrzymali to prowadzenie do końca meczu (6-4).