Miami: Fryta i Matka lepsi w polskim meczu

« powrót | Data publikacji: 25-03-2013 21:07

Już w drugiej rundzie deblowego turnieju w Miami doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy naszym najlepszym duetem – Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim, a Łukaszem Kubotem, któremu partnerował Serb Janko Tipsarevic. Po zaciętym meczu górą była „czysto” polska para, która tym samym awansowała do ćwierćfinału.

Mecz rozpoczął się świetnie dla „Fryty” i „Matki”, którzy szybko przełamali swoich rywali i objęli prowadzenie 3-1. Marcin i Mariusz nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, bo już w piątym gemie Łukasz i Janko doprowadzili do „re-breaka” i zrobiło się 3-3. Zawodnik z Lubina i jego partner po chwili poszli za ciosem i kolejny raz odebrali serwis polskiemu duetowi nr 1. Obie pary utrzymywały swoje podanie do końca seta, którego Tipsarevic zakończył dwoma potężnymi serwisowymi „bombami”. Przyczynę porażki Fyrstenberga i Matkowskiego w pierwszej odsłonie należy upatrywać w bardzo niskim procencie wygranych akcji po drugim podaniu (tylko 28%).

Już na początku drugiej partii polsko-serbski duet, po podwójnym błędzie serwisowym Fyrstenberga, ponownie wywalczył przełamanie, ale „Fryta” i „Matka” bardzo szybko się zrehabilitowali i na tablicy wyników było 1-1. W szóstym gemie Marcin i Mariusz zdołali odebrać serwis rywalom i wyszli na prowadzenie 4-2. Polacy do końca seta utrzymali wypracowaną przewagę i wygrali w nim 6-3. O wszystkim zdecydować miał więc super tie-break.

Lepiej rozpoczął się on dla Fyrstenberga i Matkowskiego, którzy po jednym „mini breaku” objęli prowadzenie 5-2. Rywale jednak błyskawicznie odrobili straty i doprowadzili do wyrównania (5-5). Od stanu 6-5 dla Polaków dwa kolejne punkty przy serwisie rywali padły łupem „Fryty” i „Matki”, którzy utrzymali przewagę i triumfowali ostatecznie 10-5.

W spotkaniu trwającym 84 minuty polski duet wygrał 65 akcji, a para polsko-serbska – 57. Marcin i Mariusz od zakończenia pierwszej partii zdecydowanie poprawili procent akcji wygrywanych po drugim serwisie i w całym meczu zanotowali w tej statystyce 44% (rywale mieli 43%).

W ćwierćfinale Fyrstenberg i Matkowski zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku Robert Linstedt/Nenad Zimonijc (para nr 4. turnieju) i Marcelo Melo/Ivan Dodig.