Finały WTA: Barty i Bencić awansowały do półfinału

« powrót | Data publikacji: 31-10-2019 22:32

Ashleigh Barty i Belinda Bencić w swym debiucie w Finałach WTA wywalczyły awans do półfinału. Na zakończenie zmagań w Grupie Czerwonej Australijka pokonała Petrę Kvitovą, zaś rywalka Szwajcarki, Kiki Bertens skreczowała.

Zmagania w Grupie Czerwonej Finałów WTA w Shenzhen dobiegły końca. Awans do fazy półfinałowej uzyskały debiutantki - Ashleigh Barty i Belinda Bencić. Australijka potrzebowała 90 minut aby w ostatniej kolejce pokonać Petrę Kvitovą, dla której była to siódma z rzędu porażka w Mastersie. Szwajcarka zaś skorzystała z absencji Kiki Bertens po zaledwie secie rywalizacji.

Jako pierwsza z grupy tej awans uzyskała Ash. Po raz piąty w tym sezonie jej rywalką była Petra - dwie konfrontacje w Australii padły łupem Czeszki, ale w Miami i Pekinie górą była obecna liderka rozgrywek. O losach premierowego seta zdecydował pojedyńczy break, który na 3-2 uzyskała Australijka. Barty z powodzeniem broniła się przed utratą zaliczki w 6. i 8. gemie, by pewnie przypieczętować zwyciestwo 6-4. Szybko wybiła też rywalce z głowy prowadzenie w kolejnej odsłonie. Przełamała Kvitovą na 1-0 i 3-0 i czterogemowej zaliczki nie oddała na końca. Mecz zamknęła za trzecim podejściem (6-2). Petra nie wygrała meczu w Mistrzostwach WTA od 2016 roku, gdy w finale uległa Agnieszce Radwańskiej.

Z wielkiego wejścia w roli rezerwowej i szansy na drugi z rzędu półfinał imprezy nie skorzystała Kiki Bertens. Holenderka w zastępstwie Naomi Osaki odprawiła z kwitkiem Ashleigh Barty, lecz w starciu o awans przeciwko Belindzie Bencić przegrała z infekcją wirusową. Holenderka od początku walczyła z dyskomfortem co widać było w poszczególnych zagraniach mimo, że walczyła dzielnie. Pomarańczowa prowadziła 5-3, ale przegrała kolejne pięć gemów. Przy stanie 5-7, 0-1 zrezygnowała z dalszej rywalizacji i to udziałem Helwetki padł awans do półfinału Masters.

Poznaliśmy już trzy pary, które zagrają w półfinale zamagań deblowych. Do Kristiny Mladenović i Timei Babos dołączyły dziś pary Hsieh/Strycova i Zhang/Stosur. Mistrzynie Wimbledonu na zakończenie rywalizacji grupowej uległy 6-2, 4-6, 9-11 duetowi Dabrowski/Xu, zaś triumfatorki Australian Open w bezpośrednim meczu o awans pokonały parę Krejcikova/Siniakova.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com