Finały Next Gen ATP: Chung pierwszym mistrzem w historii turnieju

« powrót | Data publikacji: 11-11-2017 23:28

Hyeon Chung wygrał pierwszą edycję Finałów Next Gen ATP rozgrywaną na kortach twardych w Mediolanie. W decydującej rozgrywce Koreańczyk pokonał Andrieja Rublowa.

Hyeon Chung zasłużenie wywalczył mistrzowski tytuł w pierwszej edycji Finałów Next Gen ATP w Mediolanie. Koreańczyk w wielkim stylu wygrał fazę grupową z bilansem 3-0. W półfinałowej fazie imprezy Azjata ograł Daniła Miedwiediewa, a w walce o główne trofeum pokonał w czterech setach najwyżej rozstawionego w imprezie Andrieja Rublowa. Wcześniej Chung ograł Rosjanina w fazie grupowej 3-0.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczął się dla Rublowa. Tenisista Sbornej wyszedł na prowadzenie w meczu po zwycięskim tie-breaku (4-3 (5)). W drugiej odsłonie finałowego starcia Rosjanin nie wykorzystał przewagi przełamania i w ostatniej chwili Chung doprowadził do remisu. W tie-breaku zawodnik z Azji triumfował 7-2. W dwóch kolejnych setach oznaczony numerem szóstym Koreańczyk oddał swojemu rywalowie po dwa gemy i po 121 minutach gry mógł się cieszyć z wiktorii odniesionej w Finałach Next Gen ATP (3-4 (5) 4-3 (2) 4-2 4-2).

W sobotę miał się również odbyć mecz o trzecie miejsce, ale ostatecznie Borna Corić poddał starcie z Daniłem Miedwiediewem z powodu choroby.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com