Finały ATP World Tour: Udany debiut Alexandra Zvereva, zmarnowana szansa Cilicia

« powrót | Data publikacji: 12-11-2017 23:08

Alexander Zverev od trzysetowego zwycięstwa rozpoczął rywalizację w Finałach ATP World Tour w Londynie. W wieczornym meczu Niemiec pokonał Marina Cilicia.

W drugim meczu Grupy B. nazwanej na cześć Borisa Beckera zmierzyli się ze sobą Marin Cilić z Alexandrem Zverevem. Dla Chorwata to trzeci występ w Finałach ATP World Tour. Z kolei Niemiec debiutuje w imprezie kończącej sezon. Przed niedzielnym starciem bilans przemawiał na korzyść tenisisty z Hamburga (3-1).

Pierwszy set rozpoczął się wyśmienicie dla młodszego z braci Zverevów. Trzeci singlista rankingu ATP wykorzystał kiepski początek Cilicia i dzięki wywalczonemu przełamaniu mógł kontrolować wydarzenia na placu gry. Chorwat w kolejnych gemach powinien zniwelować stratę, ale Zverev potrafił wyjść z trudnych sytuacji obronną ręką. Ostatecznie premierowa część meczu padła łupem Alexandra Zvereva (6-4).

W drugim secie skutecznie odpowiedział mistrz US Open 2014. Chorwat ograniczył liczbę popełnianych błędów i odważnie atakował serwis rywala. Zverev już w drugim gemie oddał podanie i po chwili Cilić prowadził już 4-1. Wywalczonej nadwyżki piąty zawodnik światowego rankingu już nie oddał (6-3) i o wszystkim musiał rozstrzygnąć trzeci set.

W trzeciej partii Cilić utrzymał odpowiedni poziom i pewnie zmierzał po końcowy sukces. Zverev w trzecim gemie stracił serwis i znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Niespodziewanie jednak w szóstym gemie utalentowany Niemiec zdołał wrócić do gry. Cilić roztrwonił prowadzenie 40-15 i na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (3-3). Wydawało się, że o losach decydującej części pojedynku zadecyduje tie-break. W dziesiątym gemie Cilić jednak zupełnie się pogubił i Zverev na sucho wywalczył przełamanie. Hamburczyk po 126 minutach odniósł pierwsze zwycięstwo w londyńskiej hali O2 (6-4 3-6 6-4).

W niedzielnym pojedynku Niemiec zaserwował dziewięć asów i popełnił dwa podwójne błędy serwisowe (Cilić - 5/1). Obaj tenisiści zakończyli pojedynek z ujemnym bilansem piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (A. Zverev - 30/44, Cilić - 20/33). Ze 174 rozegranych punktów zawodnik z Hamburga zapisał na swoim koncie 88 oczek.

We wcześniejszym spotkaniu grupy B. Roger Federer bez straty seta ograł Jacka Socka (6-4 7-6 (4)).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com