Finały ATP World Tour: Trzysetowe zwycięstwo Dimitrowa

« powrót | Data publikacji: 13-11-2017 18:14

Grigor Dimitrow udanie zadebiutował w Finałach ATP World Tour w Londynie. Bułgar w pierwszym meczu grupy A. okazał się lepszy po trzysetowym meczu od Dominica Thiema.

W poniedziałek zmagania w Londynie rozpoczęli tenisiści, którzy rywalizują w grupie A. W pierwszym spotkaniu doszło do starcia debiutanta w zawodach tej rangi Grigora Dimitrowa z Dominiciem Thiemem. Tuż przed początkiem meczu bilans bezpośrednich konfrontacji przemawiał za Austriakiem. Thiem w przeszłości pokonał Bułgara dwukrotnie, ponosząc tylko jedną porażkę.

Pierwsza odsłona pojedynku ułożyła się pomyślnie dla Dimitrowa. Szósty zawodnik światowego rankingu ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam odebrał serwis wyżej notowanemu rywalowi w szóstym gemie. Bułgar skupił się na dokładnym zagrywaniu piłek i wywalczonej nadwyżki nie oddał do końca seta (6-3).

W drugiej partii do stanu 5-5 obaj singliści bez zarzutów spisywali się przy własnym podaniu. W jedenastym gemie Thiem wrócił z dalekiej podróży, broniąc break pointa wywalczonego przez Dimitrowa. Wydawało się, że o losach seta zadecyduje tie-break, lecz w kolejnym, dwunastym gemie, Bułgar w fatalnym stylu, na sucho, stracił serwis. Tym samym czwarty zawodnik rankingu ATP wyrównał stan rywalizacji (7-5).

W decydującej odsłonie meczu sytuacja na korcie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dimitrow wyszedł na prowadzenie 5-3, po tym jak w siódmym gemie wywalczył przełamanie. Thiem zdołał jednak doprowadzić do remisu (5-5), ale na niewiele się to zdało. W jedenastym gemie Dimitrow uzyskał kluczowe przełamanie i ostatecznie po chwili zamienił na punkt trzecią piłkę meczową (6-3 5-7 7-5).

W trwającym 142 minuty meczu Dimitrow zaserwował pięć asów i popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych (Thiem - 8/6). Ze 189 rozegranych punktów tenisista z Chaskowa zapisał na swoim koncie 98 oczek.

W poniedziałek w drugim spotkaniu grupy A. skrzyżują rakiety, Rafael Nadal i David Goffin.

Tuż przed pojedynkiem Dimitrowa z Thiemem rozegrano mecz deblowy w ramach grupy A. Na inaugurację bracia Bob i Mike Bryanowie pokonali po rozegraniu super tie-breaka Bruno Soaresa i Jami'ego Murraya (7-5 6-7 (3) 10-8). Amerykanie mogli wygrać spotkanie w dwóch setach, lecz nie wykorzystali prowadzenia 7-5 4-1. W drugim dzisiejszym meczu deblowym Łukasz Kubot i Marcelo Melo staną w szranki z Ivanem Dodigiem i Marcelem Granollersem.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com