Finałowa porażka Rosolskiej i Watson

« powrót | Data publikacji: 16-09-2012 21:52

Alicja Rosolska i jej brytyjska partnerka Heather Watson nie wyjadą z Quebec City z tytułem mistrzowskim gry podwójnej czempionatu Bell Challenge. W finale, najwyżej rozstawione zawodniczki uległy trzeciemu duetowi zawodów, złożonemu z Niemki Tatjany Malek i Francuzki Kristiny Mladenovic, które triumfowały, po 114 minutach walki, przy rezultacie 7-6(5) 6-7(6) 10-7.

Wcześniej Polka i Brytyjka poradziły sobie z Kanadyjkami Stephanie Dubois i Heidi el Tabakh (6-2 6-2), Kanadyjką Eugenie Bouchard i Amerykanką Iriną Falconi (7-6[4] 6-3) oraz Francuzką Julie Coin i kolejną reprezentantką gospodarzy – Mare-Eve Pelletier (6-4 6-2).

W pierwszym secie Alicja i Heather miały aż dwie szanse, aby zakończyć tę partię zwycięstwem – przy wyniku 5-4 i 6-5. Ostatecznie jednak przegrały ją w tie breaku 5-7. Na dobry początek drugiej części bitwy Rosolska i Watson przełamały przeciwniczki i odskoczyły im na 2-0. Niemka i Francuzka zdołały szybko doprowadzić do remisu (2-2). Przy rezultacie 3-3, Tatjana i Kristina zgarnęła kolejnego breaka (4-3), a w dziewiątym gemie zmarnowały cztery meczbole. Ostatecznie Polka i Brytyjka odrobiły stratę i o wyniku ponownie zadecydować musiał tie break, tym razem wygrany przez pierwszy duet imprezy (8-6).

Na zmianę stron w mistrzowskim tie breaku, Rosolska i Watson schodziły przegrywając 2-4. Malek i Mladenovic utrzymały dystans aż do wyniku 7-4. Wówczas Alicja i Heather zgarnęły trzy piłki z rzędu i wyrównały na 7-7. Niestety do końca meczu nie wywalczyły ani jednego punktu (7-10).

Najbliższym planem startowym naszej deblistki jest impreza rozpoczynająca się w Seulu. Jej partnerką będzie Rosjanka Wiera Duszewina, a premierowymi rywalkami Ksenia Łykina z Rosji i Carla Suarez z Hiszpanii.