Finał US Open przeniesiony na poniedziałek

« powrót | Data publikacji: 15-12-2012 07:15

Pod naciskiem zawodników, przyszłoroczny finał wielkoszlemowego US Open zostanie przeniesiony na poniedziałek. Dzięki temu finaliści będą mieli 2 dni na odpoczynek po rozegranym półfinale.

 

Zmiana dotyczy jak na razie przyszłorocznej edycji turnieju we Flushing Meadows, ale wielce prawdopodobne jest, że kolejne finały ostatniej imprezy Wielkiego Szlema sezonu również będą rozgrywane w poniedziałek.

 

Co ciekawe, przez silne wiatry i opady deszczu ostatnie 5 finałów zostało rozegranych właśnie w pierwszy dzień tygodnia. W kolejnej odsłonie zawodów zwiększona zostanie także pula nagród. Z obecnych 25,5 miliona dolarów wzrośnie ona do 29,5 miliona, co stanowi 34-procentowy wzrost.

W sprawie przeniesienia finału z niedzieli na poniedziałek głos zabrał trzeci tenisista świata – Andy Murray.

 

- Jestem zadowolony z tego pomysłu. Dzięki temu będziemy mieli więcej czasu na zregenerowanie sił ilepsze przygotowanie, a to sprawi, że finaliści zagrają na jeszcze wyższym poziomie – powiedział Szkot, który w przyszłym roku na kortach we Flushing Meadows będzie bronił mistrzowskiego tytułu.

- Szanujemy apele zawodników i chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Postanowiliśmy zwiększyć pulę nagród i przenieść finały, aby tenisiści mogli dłużej odpoczywać. Zdajemy sobie sprawę, że tenis to bardzo wymagający sport – powiedział prezes Amerykańskiego Związku Tenisowego (USTA) – Jon Vegosen.

 

Oprócz przeniesienia finału męskiego, zmieni się także termin rozegrania finału kobiet. Panie w przyszłym sezonie o końcowe trofeum zamiast w sobotę, zagrają w niedzielę.

 

AZ


Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X