Ferrer ostatnim półfinalistą

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 13:52

Hiszpan David Ferrer awansował do półfinału gry pojedynczej wielkoszlemowego czempionatu French Open, rozgrywanego obecnie na paryskiej mączce kortów imienia Rolanda Garrosa. W ćwierćfinale wyeliminował on Szkota Andy'ego Murraya, który uległ mu przy rezultacie 4-6 7-6(3) 3-6 2-6.

Na dobry początek pojedynku tenisiści wykorzystali własne podania. W czwartym gemie zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego przełamał Szkota i odskoczył mu na 3-1. Przy rezultacie 2-4, czwarta „rakieta” globu miała dwie okazje aby odrobić tę stratę, ale obie zmarnowała, dzięki czemu jej przeciwniki powiększył przewagę (5-2). Półfinalista zeszłorocznego French Open rozegrał odpowiednio swój serwis, a następnie wywalczył breaka (4-5), ale już po chwili stracił kolejnego gema, przez co tę część batalii przegrał 4-6.

Drugiego seta Murray rozpoczął od szybkiego przełamania Ferrera. Dokonał tego przy pierwszym z dwóch wypracowanych break pointów (1-0). Hiszpan bardo szybko odrobił tę stratę i wyrównał na 1-1. Chwilę później pojedynek został przerwany na kilka minut z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort, obaj panowie radzili sobie z własnymi gemami aż do wyniku 3-3. Wówczas szansę aby wysunąć się na prowadzenie wykorzystał Szkot, który odskoczył oponentowi na 4-3. David ponownie doprowadził do remisu, co udało mu się osiągnąć po przełamaniu Brytyjczyka „na sucho” (4-4). O rezultacie tej fazy bitwy zadecydował tie break, w którym lepiej zaprezentował się Murray (7-3).

Na starcie trzeciego seta, Szkot wygrał własne podanie (1-0). Tuż po rozpoczęcia kolejnego gema, mecz ponownie został przerwany, tym razem z powodu znacznie intensywniejszych opadów deszczu. Zawodnicy wrócili na kort po kilkunastu minutach. Ferrer od razu zwyciężył przy swoim podaniu, a następnie, po bardzo długiej walce na przewagi, przełamał Brytyjczyka (2-1). Hiszpan kolejną szansę na powiększenie przewagi miał już w następnym gemie Murraya, ale tym razem półfinalista zeszłorocznego French Open okazał się lepszy (2-3), a następnie odrobił stratę dzięki rebreakowi wywalczonemu do zera (3-3). Chwilę później ponownie utracił jednak swój serwis, dzięki czemu Ferrer odskoczył mu na 4-3. W dziewiątym gemie, przy serwisie reprezentanta z Wielkiej Brytanii, tenisista z Półwyspu Iberyjskiego wypracował trzy setbole, a ostatni z nich pozwolił mu wysunąć się na prowadzenie w całym pojedynku na 2-1 (6-3).