Federer: więcej bieli w tenisie
« powrót | Data publikacji: 03-04-2013 12:02
Roger Federer (ATP 3) rozważa noszenie białego stroju podczas oficjalnych meczów przez cały sezon. Noszenie białej koszulki i spodenek jest obowiązkowe jedynie dla zawodników wielkoszlemowego Wimbledonu.
- Zobowiązanie noszenia białego stroju podczas Wimbledonu bardzo mi się podoba. To szczególny turniej w kalendarzu ATP, chyba najważniejszy dla każdego zawodowego tenisisty – powiedział obrońca tytułu z All England Club.
- Rozważam noszenie białego stroju przez cały rok i namiawiam do tego innych. Teraz panuje moda na kolorowe stroje, jaskrawe ubrania. Jeżeli wprowadzimy do tenisa trochę więcej bieli, podniesiemy poprzeczkę w naszym sporcie.
Pojawiają się jednak pytania czy główni sponsorzy tenisistów – firmy odzieżowe Nike i Adidas – przystaną na propozycję Szwajcara i czy pomysł przyjmie się wśród kibiców.
AZ