Federer w czwartej rundzie

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 11:04

Roger Federer (ATP 3) zameldował się w czwartej rundzie wielkoszlemowego French Open (z pulą nagród 18,718 miliona euro). Szwajcar po czterosetowej potyczce (6-3 4-6 6-2 7-5) pokonał reprezentanta gospodarzy - Nicolasa Mahuta (ATP 89).

Po wygranej byłego lidera męskiego zestawienia w premierowej odsłonie, wspierany przez miejscową publiczność Francuz, wykorzystał w drugim secie swojego pierwszego break pointa i dowiózł przewagę do końca. W kolejnej partii Federer ostudził zapędy rywala i dwukrotnie przełamał jego serwis. W czwartej części pojedynku reprezentant Helwetii wyszedł na prowadzenie 5-3, ale Mahut szybko odrobił straty i wyrównał na 5-5. Kiedy wydawało się, że losy tej odsłony rozstrzygnie tie break, Federer po raz piąty znalazł sposób na gem serwisowy przeciwnika i zakończył starcie po 2 godzinach i 37 minutach.

Zwycięzca spotkania posłał na drugą stronę kortu 7 asów serwisowych i wygrał 82 procent punktów ze swojego pierwszego podania. Ponadto, szwajcarski mistrz zaliczył 54 piłki kończące i wygrał 132 z 232 łącznie rozegranych wymian.

O ćwierćfinał francuskiego czempionatu Federer powalczy z Belgiem Davidem Goffinem (ATP 109), który w trzech setach (7-6[4] 7-5 6-1) ograł Łukasza Kubota (ATP 49)