Federer odwiedził południowoafrykańską szkołę

« powrót | Data publikacji: 24-02-2013 00:29

Roger Federer już nie raz udowodnił, że los dzieci z ubogich rodzin nie jest mu obojętny. Tym razem odwiedził małą wioskę w Republice Południowej Afryki.

 

„Wielki brat Roger”- tak nazwali tenisistę nauczyciele jednego z afrykańskich przedszkoli, które Federer niedawno odwiedził. Większość dzieci nie miała pojęcia, kim jest nieznajomy gość, ale zgodnie z prośbą wszyscy krzyczeli: „grajmy w tenisa!”

 

Szwajcar uczył afrykańskie dzieci czym jest gra w tenisa. Treningi odbywały się w małej, chłodnej, przedszkolnej sali. Każde dziecko miało możliwość przez chwilę osobiście zagrać z Federerem. Tamtejsza szkoła jest również wspierana finansowo przez fundację tenisisty. W ostatnich latach fundacja wsparła finansowo ponad 50.000 dzieci z ubogich rodzin.

 

- Czuję się w pewien sposób związany z tym miejscem, ponieważ moja mama pochodzi z RPA. Podróżując po świecie zrozumiałem, jak wielkim problemem jest brak środków finansowych na edukację. Dla nas uczęszczanie do szkoły jest czymś zupełnie normalnym, jednak nie wszędzie tak jest. Dzięki fundacji mam możliwość pomocy ubogim dzieciom i będę robił to najdłużej jak będzie to tylko możliwe – powiedział siedemnastokrotny zwycięzca Wielkiego Szlema

 

Dyrektor szkoły w RPA był niesamowicie poruszony wizytą gościa:

 

- Roger Federer jest nie tylko świetnym sportowcem, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem, wrażliwym na potrzeby innych. Jeżeli jeszcze kiedyś zdecyduje się odwiedzić nas ponownie, przyjmiemy go z szeroko otwartymi ramionami.

 

Szwajcar ma za sobą nieudany występ w Rotterdamie, gdzie przed tygodniem odpadł już w drugiej rundzie, przegrywając z Francuzem Julienem Benneteau. Obecny wicelider światowego rankingu zagra w przyszłym tygodniu w rozgrywkach rangi ATP World Tour 500 – Dubai Duty Free Tennis Championships.

 

AZ

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X